Керівник соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко вважає, що феномен прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко пояснююється її екстремальною публічною активністю. Про це він заявив в інтерв'ю українському щотижневому журналу “Кореспондент”.

“Вона береться за будь-які види державних робіт, упевнено говорить, що вона їх вирішить”, - відзначає експерт. “Люди знудьгувалися за конкретними рішучими діями за ці десять років. Вони думають: нехай людина працює, робить помилки, тренується на нас, але хоч щось робить”, - підкреслює він.

У свою чергу, керівник Центра прикладних досліджень “Пента” Володимир Фесенко відзначає, що опитування суспільної думки показали, що Тимошенко почали помітно більше довіряти на сході і півдні України, у російськомовних регіонах країни.
Політолог пояснює такий ріст популярності соціальною політикою, що проводить прем'єр-міністр. “По суті Юлія Тимошенко вибрала ту ж тактику, що і Янукович – соціальну роботу з населенням”, - вважає він.

За словами директора Інституту глобальних стратегій Вадима Карасьова, прем'єр уміло зліпила образ “борця-одинака за економічну справедливість, якому заважають різні темні сили, старі і нові олігархи”.

У той же час, директор Інституту національної стратегії Кость Бондаренко називає Тимошенко “популістським політиком”. “Популіст може дозволити собі обіцяти багато чого, говорити красиві фрази, не думаючи про наслідки і не приймаючи на себе відповідальність за виконання цих обіцянок”, - сказав він. Експерт думає, що в Україні усе ще зберігається революційна інерція, завдяки якій підвищений інтерес до політик-популістів не вгасає.

Новости-Украина