Про це повідомила сьогодні під час прес-конференції регіональний координатор фестивалю Ніна Хома, інформує кореспондент «Вголосу».

       ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ

За її словами, під час мандрівки мешканці Львівщини зможуть переглянути 30 найкращих документальних стрічок 2012-2013 років.

«Ми дуже раді, що, навіть, за таких сумних часів фестиваль живе, що ми можемо показувати надзвичайно цікаві документальні фільми і створювати в містах та районах дискусійні майданчики. Це дуже важливо, бо фестиваль зачіпає права людини й людську гідність, які не є чужими для кожного з нас», – наголосила регіональний координатор фестивалю.

Ніна Хома також зазначила, що Docudays UA не є розважальним заходом.

«Фестиваль – не розвага. Це майданчик, де народжуються нові ідеї і думки. Це місце, де люди шукають однодумців та прагнуть нового», – підкреслила координатор.

Планується, що кращі документальні фільми про права людини будуть транслювати не лише на спеціально підготовлених кіномайданчиках, а й у школах, будинках культури, університетах і навіть у колоніях та слідчих ізоляторах.

Як зазначив речник пенітенціарної служби у Львівській області Мирослав Демків, задля цього створено всі умови.

«Ми вважаємо, що перегляд документальних стрічок про права людини і людські цінності є корисним для людей, які скоїли злочин і відбувають за це покарання», – сказав речник і додав, що пенітенціарна служба області в п’яте бере участь у фестивалі.

Docudays UA на Львівщині відкриється стрічкою режисерки Оксани Бурої (Литва, Естонія, 2012) «Ліза, ходи додому». Фільм отримав симпатії за поетичну чуттєвість і повагу до людських таємниць.

У Львові документальні фільми транслюватимуть на базі Національного музей-меморіалу «Тюрма на Лонцького». Вхід на всі сеанси вільний.