Про це повідомив у Facebook народний депутат України Олександр Бригінець. Таке звернення надійшло на його адресу.

«На думку херсонців, значення цієї ініціативи зростає у нинішніх соціально-політичних умовах, враховуючи тимчасову окупацію Росією Криму. У громади вже є попередні домовленості про оренду землі, яка підійде для проведення цього заходу. Кафе-музей «Козацька мрія» готове надати послуги з харчування, а інші громадські організації послуги з розміщення та охорони», – пише Бригінець.

За словами депутата, ініціатори пропонують проводити легендарний фестиваль «Казантип» у Херсонській області між селищами Залізний Порт і Лазурне.

Раніше фестиваль проходив у Криму, але як вважає Бригінець, «у зв’язку з окупаційним статусом Криму, жодна людина, яка поважає себе, туди не поїде. Тим паче, що практично всі авіарейси до Криму припинили своє існування. Тому цей популярний молодіжний фест, очевидно, треба проводити в іншому місці».

Бригінець пише, що на користь перенесення фестивалю говорить і те, що він і раніше був мандруючим, змінював місце проведення: «То чому б «Казантипу» не отримати херсонську прописку, поки Крим не буде звільнений».

«Саме тому я звернувся до міністра культури Ніщука і губернатора Херсонської області з проханням підтримати ініціативу про проведення молодіжного фестивалю «Казантип» у Херсонську область», – повідомив депутат.

Історія фестивалю бере свій початок 1992 року, а перший масштабний захід, який організував Микита Маршунок, нині президент республіки «Казантип», пройшов 1998 року під слоганом «головний проект літа».

Постійним місцем проведення фестивалю було місто Щолкіне на узбережжі Азовського моря, в районі мису Казантип, від якого фестиваль і дістав свою назву.