Фестиваль є новою подією в культурному календарі Познані та Великопольщі. Його організатором є Громадсько-культурне об’єднання "Польща-Україна", за підтримкою Почесного Консульства України у Познані та Посольства України в РП. Почесний патронат над цим проектом здійснює Міністерство Культури і Туризму України.

Фестиваль відбудеться в днях від 12 до 18 травня 2008 року. В його графік вписані музичні, театральні та літературні заходи, перегляд фільмів, виставки, панельні дискусії а також екуменічна Служба Божа..

Метою "Української Весни" є презентація жителям м. Познані та його гостям багатої та прекрасної культури нашого східного сусіда. А для української діаспори буде вона нагодою для відновлення контактів з Батьківщиною, зміцнення свої тотожності, а також можливістю переконатися у тому, як змінилась Україна за останні роки.

Набирає це особливого значення у контексті Чемпіонату Європи з футболу ЕURO-2012, якого господарями є власне Польща і Україна.

Завдяки цікавій і різноманітній програмі, а також, запрошеним Гостям, Фестиваль має шанс досягнути високого рівеня, а також стати постійним елементом культурного життя міста і регіону.

В рамках фестивалю відбудеться:

Виставка ікон із Національного музею – Замок в Ланцуті. Під час вернісажу, який буде інавгурацією Фестивалю, вступне слово виголосить професор Ярослав Москалик. Куратором виставки буде працівник Народного музею Ярослав Гємза.

Експозиція українського живопису, на якій будуть показані праці художників з Харкова. Її метою є приближення польським глядачам стилю та досягнень українського молодіжного живопису. Експозицію організує Управління Міста Познані за співпрацею Спілки польських митців художників.

Зустрічі з літераторами, на яких будуть проведені дебати на тему шляхів розвитку української літератури, а також будуть нагодою зустрітися з людьми, яких польський читач знає лише через призму їхніх творів. Дебати будуть проведені професором Богуславом Бакулою.

Спектакль "Богдан" у виконанні Театру ім. Леся Курбаса зі Львова. Ми маємо честь гостити на Фестивалю надзвичайний і неповторний театр, який не міститься в класичних рамках. Спектаклі цієї групи характеризує високий інтелектуальний рівень, а також небанальний сюжет. Театр відомий як на Батьківщині, так і за кордоном.

Виставка присвячену Голодоморові в Україні у 1933 році. Її завданням є наблизити величезність трагедії, яка спіткала українське суспільство за часів сталінського терору. На 16 діаграмах представлено бездушний, безпрецедентний злочин тоталітарної системи, яка позбавила життя кілька мільйонів людей, у тім понад мільйон дітей.

Перегляд українських фільмів, під час якого будуть показані як нові фільми, так і класика жанру. Кожний показ попередить вступне слово відомої фільмознавчині, професор Доброхни Даберт-Бакули.

 

Концерт фольк-рокового гурту Перкалаба, зірки молодіжної музики з Івано-Франківська. Стихійна та енергійна музика, яку вони грають здобула серця слухачів не лише на Україні, а також у Польщі й інших європейських країнах.

Політологічні дебати за участю істориків, політологів і журналістів, що спеціалізуються на українській тематиці. Учасники дискусії говоритимуть про актуальну економічну, політичну та суспільну ситуацію України. За ходом дебатів стежитимуть їх модератори доктор (кандидат наук) Марек Фігура та доктор Петро Андрусечко.

Виступ хору Хрещатик з Києва, учасника багатьох фестивалів і хорових конкурсів, лауреата найважливіших музичних нагород в Україні та за кордоном. Віртуозній виконавчій манері колективу підвладні найскладніші твори, що належать до скарбниць всесвітньої культурної спадщини, від західноєвропейської і української класики, до сучасних обробок фольклорної та популярної музики.

 

 

Гала-концерт оперних солістів, у якому візьмуть участь молоді співаки з України – Варвара Холченкова, Іван Фляк, Андрій Валігурас, а також гордість Познанської опери: Дмитро Фоменко і Галина Кукліна.

Концерт ТНМК (Танок на майдані Конго), одна з найпопулярніших українських формацій, що походить з Харкова – міста-побратима Познані. Музика ТНМК – це незвичайна суміш хіп-хопу, панк-рок і джазу. ТНМК – це одна з найясніших зірок української розважальної музики.

Святкова Служба Божа за участю духовних трьох конфесії: греко-католицького, православного і римо-католицького. Службу прикрасить виступ хору "Синтагма" з Білого Бору.

План Фестивалю культури "Українська Весна" у Познані 12-18 травня 2008 року

Понеділок, 12 травня:

12:00 – відкриття фестивалю української культури у Познані – виставка ікон "Небо на землі – відслона друга", Архідієцезіальний музей, промову виголосить професор Ярослав Москалик; хранителі: Ярослав Гємза та Александра Пудельська.

14:00 – виставка живопису молодих художніків з Харкова (Артем Волокітін, Роман Мінін, Артем Зінковські, Тарас Каменни) – "Салон Posnania".

17:00 – літературні дебати – "Українська література після 1991 року – досягнення і невдачі з перспективи 17 років незалежності" (Ірина Магдиш, Олексадр Ірванець, Пшемислав Томанек, Олександр Бойченко), ЦК Замок, ведучий: професор Богуслав Бакула.

20:00 – виступ театру Леся Курбаса з України (спектакль "Богдан" зі Львова – Музичний театр).

Вівторок, 13 травня:

13:00 – відкриття перегляду українських фільмів – кінотеатр «Ріалто», промову виголосить професор Доброхна Даберт-Бакула.

15:00 – виставка, присвячена Голодомору в Україні – Одвах, Старий Ринок.

 

17:00 – літературні дебати. Сучасний український фемінізм і його значення в сучасній українській культурі (Агнєшка Матусяк, Остап Сливинський, Галина Крук) – Букарешт, ведучий професор Богуслав Бакула.

20:00 – концерт сучасної музики (фолк-рок) групи "Перкалаба" – замковий двір.

Середа, 14 травня:

17:30 – політологічні дебати (Юрій Романенко, Олександр Гєрасімов, Богдан Олексюк) – книгарня "Букарешт"; ведучі Марек Фігура, Петро Андрусєчко.

20:00 – продовження перегляду українських фільмів – кінотеатр "Ріалто".

Четвер, 15 травня:

16:00 – завершення перегляду українських фільмів та дискусія – кінотеатр "Ріалто".

19:00 – виступ київського камерного хору "Хрещатик" (Київ) – церковні та українські народні пісні – Зал Університету ім. А. Міцкевича

П’ятниця, 16 травня:

19:00 – концерт українських оперних солістів, вступне слово виголосить Славомір Пєтрас, Директор Великого Театру у Познані; Познанська "Вага".

Субота, 17 травня:

10:00 – товаристський матч "Українська Весна" – Одлєв (Познань)

Неділя, 18 травня:

12:00 – урочиста екуменічна служба за участю хору "Синтагма" з Білого Бору – костьол Усіх Святих, вул. Гробля

20:00 – концерт гурту Т.Н.М.К. (Харків) – Мальта.