Про це повідомляє прес-служба Львівської обласної ради.

Під час відкриття круглого столу, який відбувся в рамках ІІ Фестивалю партнерства, голова Львівської облради Петро Колодій зазначив: «Сьогодні для зближення між народами не достатньо декларацій політиків чи підписання поважних документів. Справжнє зближення повинно зачіпати, окрім політики, також й інші важливі сфери людської діяльності – насамперед культуру та мистецтво науку та бізнес. А найголовніше – зближення має зачіпати якомога ширші прошарки суспільств, якомога більшу кількість людей».

Він підкреслив, що українсько-польське зближення має кілька рівнів. Це стратегічний проект повернення України до Європи, транскордонне співробітництво, наукові і творчі контакти й багато іншого. Також, дуже важливим є засипання «вікових ровів» між українським та польським народами. Він підкреслив, що цей процес, потребує взаємного такту і виваженості.

«Нинішній фестиваль партнерства є однією зі складових такого українсько-польського зближення», – підкреслив Петро Колодій.

Голова Львівської облради також висловив переконання, що озвучені на круглому столі проекти послужать як зміцненню українсько-польських зв’язків, так і збільшенню інтенсивності транскордонного співробітництва, плідному культурному обміну, спільним українсько-польським бізнес-проектам на благо України, Польщі, і загалом Європи.

Учасниками круглого столу стали керівники Львівської області та міста Львова та їх колеги з Підкарпатського, Любельського і Сласького воєводств, а також міст Перемишля, Любліна, Вроцлава та Лодзя. Впродовж двох годин вони обговорювали шляхи поглиблення вже існуючої співпраці та визначали напрямки майбутньої співпраці.

Також учасникик заходу обговорили питання співпраці в науковій та медичній сферах, у сфері туризму, а також питання переробки кислих гудронів та твердих побутових відходів.

Модератором круглого столу виступив депутат Львівської обласної ради, голова постійної комісії з питань євроінтеграції, транскордонного співробітництва та зв’язків з українцями за кордоном Павло Хобзей. Серед учасників круглого столу були заступник голови обласної ради Валерій П'ятак та депутати обласної ради Роман Ковальчук, Орест Шейка, Ярослав Кравченко, Святослав Шеремета.

В рамках засідання представили об’єкт культурної спадщини ЮНЕСКО "Дерев'яні церкви Карпатського регіону України та Польщі".

На завершення засідання Павло Хобзей попросив колег з Польщі залучити всі можливі ресурси впливу на сенаторів і дипломатів, щоб під час Саміту Євросоюзу у Вільнюсі Україна отримала позитивне рішення.

Нагадаємо, 14-15 вересня у Львові відбувається ІІ Фестиваль партнерства. Його створено для розвитку українсько-польської культурної співпраці, презентації мистецького життя польських міст та воєводств, a також господарів міста Львова та Львівської області.