Триватиме фестиваль протягом усього літа.

Офіційне відкриття фестивалю заплановане у Міжнародний день захисту дітей. Розпочнеться фестиваль з конкурсу малюнку «Східниця очима дітей». Діти на великій тканині мають намалювати своє бачення Східниці. Витвір мистецтва буде експонуватися протягом усього літа на центральній сцені курорту. Також в цей день ще заплановано проведення дитячого конкурсу краси «Східницька паняночка». У конкурсі візьмуть участь учениці 5-7 класів. Програма змагального вечора складалася з шести виходів та завершиться «Дефіле» у вечірніх сукнях та нагородження учасниць. Однією з умов участі у цьому конкурсі буде показ своїх творчих здібностей, що спонукатиме дітей до наполегливої та серйозної підготовки.

2 червня заплановано проведення відкритого турніру Східниці з боксу. У відкритому турнірі візьме участь 30 боксерів.

Цього року кожні заходи у рамках «Східницького літа» матимуть характер окремого свята, які за змістом суттєво відрізнятиметься від попередніх святкувань і проводитиметься за окремим сценарієм.

У дні свят центр курортного селища перетвориться на грандіозну сцену просто неба. Пік святкувань співпадає із розпалом курортного сезону, тому включає у себе такі дати: 12 липня – День селища, який відзначається у Східниці як храмове свято апостолів Петра і Павла.

Завершиться фестиваль великим гала-концертом за участю самодіяльних артистів краю та зірок української 24 серпня – у День незалежності України.

У рамках фестивалю «Східницьке літо 2013» уже відбувся фестиваль повітряних куль, майстер клас з писанкарства, національна виставка собак.