Під час дводенного фестивалью демонструватимуться сучасні чеські фільми (2009-2010 роки виходу на екран).
Програма Фестиваль сучасних чеських фільмів:

22 жовтня

17.00 – «Відчайдушні» (Zoufalci)
Чехія, 2009 р.
102 хв.
Режисер Їтка Рудолфова
Жанр: комедія, драма
Тридцятирічні Лінда, Радим, Тонда, Отакар, Дагмара і Сильвіє – давні друзі. Вони познайомилися ще підлітками в невеликому містечку, але з того часу всі переїхали до Праги. Їм так і не вдалося втілити в життя дитячі мрії про безхмарне майбутнє, і друзі, кожен по-своєму, починають відчувати розчарування. Колись давно всім їм хотілося купити загальну ферму, жити всім разом і, що саме головне, насолоджуватися життям. Тепер їм доводиться переглянути свої дитячі бажання й тверезо оцінити реальні можливості здійснення цього плану.

19.00 – «Пута» (Pouta)
Чехія,2010 р.
140 хв.
Режисер: Радім Шпачек
Жанр: драма трилер
Чехословаччина, 1982 рік. Антонін Руснак працює лейтенантом таємної поліцій, чоловік непримітний, маленький, лисий, який погано одягається й слухає погану музику. Він з тих, над ким знущалися в школі, кого дразнили, били й над ким сміялися. Проте зараз Антонін працює в могутній організації й має право абсолютної влади над людьми. Разом зі своїм колегою він «обробляє» чеських дисиденті: лікарів, письменників, вчених. Завдання Антоніна Руснака зламати людей, змусити їх співпрацювати з таємною поліцією або залишити країну. Зараз їх головна мішень – лікар Томаш Сікора. Проте стає відомо, що Томаш Сікора має коханку Клару, яка працює на крановиком на заводі. І в певний момент Руснак розуміє, що він мусить нею заволодіти. Це не кохання, не пристрасть, це бажання повірити в ілюзію звільнення від сірості та нудьги.

23 жовтня

15.00 – «Кукі повертається» (Kuky se vrací)
Чехія, 2010 р.
93 хв.
Режисер: Ян Св’єрак
Жанр: мультфільм, фентезі
Улюблена іграшка шестирічного хлопчика – ведмежа Кукі. Але у малюка астма, й стара пильна іграшка дуже шкідлива для нього, тому мама викидає її на смітник. Засинаючи, засмучений хлопчик уявляє, як Кукі хоче повернутися назад додому звідти, де він опинився.
А опинилося ведмежа в чарівному лісі, де мешкають дивні звірі та чудернацькі істоти, про існування яких він не підозрював, доки жив на поличці в кімнаті свого господаря. У цьому казковому місці Кукі має перемогти страшне зло та стати справжнім героєм.

17.00 – «Троянда Кавасакі» (Kawasakiho růže)
Чехія, 2009 р.
95 хв.
Режисер: Ян Гржебейк
Жанр: драма
Видатний учений і колишній дисидент Павел Йосек має отримати державний орден за мужність. Але під час зйомок телевізійного документального фільму про його життя наверх випливають не надто приємні факти з минулого Йосека. На початку 70-х під тиском таємної поліції він допоміг дискредитувати власного друга, якого згодом змусили покинути країну.
Фільм розповідає про події більш ніж тридцятирічної давності без єдиного флешбеку й проливає світло на методи, що ними послуговувалася таємна поліція для знеславлення небажаних для систем осіб.

19.00 – «Протектор» (Protektor)
Чехія/Німеччина, 2009 р.
98 хв.
Режисер Марек Найбрт
Жанр: драма/ драматичний
Дія фільму відбувається під час фашистської окупації Чехословаччини. У центрі історії — відомий радіоведучий Еміль та його дружина Гана, популярна акторка напівєврейка. Щоб захистити Гану, Еміль приймає рішення співпрацювати з нацистами, і до певного моменту дружина знаходиться під його протекцією. Але чим гіршим стає ставлення до євреїв, тим сильніше загострюються стосунки в родині. Батьків Гани збираються відправити до концентраційного табору, і здається, що тепер навіть Еміль, який став офіційним «голосом» нацистського режиму, не зможе врятувати улюблену дружину та її родичів.