Міжнародний етнофестиваль "Свірж-2009" дочасно припиняється.

Організатори не заплатили за встановлення сцени та апаратури, розповів керівник компанії, яка займається технічним забезпеченням фестивалю, Богдан Дзюнько.

Через це, пояснив Дзюнько "Українській правді. Життя", його компанія демонтує обладнання.

За словами керівника, збитки компанії складають близько 1 мільйона гривень.

"Вони проплатили перший транш у 300 тисяч і говорили, що далі інвестори забезпечать проплату. Цього не сталося, тому ми припиняємо роботу", - пояснив Дзюнько.

За його словами, у суботу будуть демонтовані усі три сцени і залишиться тільки фолк-сцена, але до неділі її теж не буде.

"Жодних концертів, я думаю, також не буде. Бо, наскільки я знаю, з артистами також ніхто не розплатився", - пояснив керівник компанії з техзабезпечення.

"Хлопці, які відповідають за екрани, також без грошей. Компанії, яка постачаю біотуалети, також не заплачено", - додав Дзюнько.

За попередньою інформацією, організатори розраховували на 30 тисяч відвідувачів фестивалю. За словами Дзюнька, чисельність відвідувачів на даний момент складає близько 5 тисяч.

"Фестиваль не окупився", - припустив він.

За словами Дзюнька, головним фінансистом є продюсерська компанія Габрі.

У перший день фестивалю, який розпочався у п'ятницю, відбулися усі заплановані концерти, на суботу та неділю програма також була розписана. Серед запрошених мали виступати численні українські гурти, а також молдовський гурт "Здоб ши здуб" та Цезарія Евора.

Разом з тим, організаторів фестивалю на даний момент знайти не вдається.

Офіційно організатором заявлений продюсерський центр "Габрі", директором якого Арміне Габріелян, та об'єднання "Далі буде".

Українська правда