Чехов відпочиває, коли фільм Ігоря Чайки „Від атракції до шмельцу. Львівський віц” показують в Музеї Ідей. Загальні плани Львова і Миколи Савельєва демонструють піарну пацаватість Садіка. Хоча, чим Львів і Савельєв відрізняються від Садового – незрозуміло.

І Львів, і Садік, і Савельєв зроблені з одного тіста. Тому скільки б вони не мудохались зі своєю саморекламою – ніц з того не буде. Нам показують похнюпленого дракона, володаря 3-х дітей і відважного героя, власника шиншила Шпоньки. Хоча, ні дракон, ні тим більше позитивний герой, не можуть прожити й дня один без одного і залежать один від одного, як 2-ва брата-акробата.

Тому непотрібно робити з Миколи Савельєва героїчну партизанку Пашу Савельєву, яку німці нібито спалили в Луцьку.

Міф він і в Африці міф. У Львові це вже ідеологія.

Все це називається двома словами – взаємовигідний піар. І найбільшим питанням до цього фільму є лише це – який стосунок до свободи слова має конфлікт Садового і Савельєва? Садік має ще один інформаційний привід, Савельєв – не дає забути про свою газету і особливо, про власну персону.

Чуваки, ви що вважаєте, що ви розумніші за всіх і що ніхто в цьому сраному місті вже головою не думає? У всій цій ситуації не все так просто, як навіть не здається, а як друкується у газетах, сайтах чи показується по тіві. Тому не потрібно розповідати найсумнішу історію на світі про поєдинок між Арлекіном та П’єро, які є лише власністю Карабаса-Барабаса.

Окрім, піарної функції щодо персон Садіка і Савельєва, фільм виконує ще одну функцію – піарну. Піарить Львів не гірше, ніж це робить у своїх презентаціях команда Садового. Термінологія і візуальний ряд ідентичний.

Море загальних планів Львова. Всесвітньовідомі львівські панти у вигляді хитрожопих словечок, тіпа шмельц і віц. Вусаті львівські екскурсоводи, які не дають забути про давнє минуле місто Лева. + секундний фейс Андрія Павліва на задньому плані. Мейбі, він і про спонсорував даний фільм?

А, щоб не забути. В прейскуранті ще записана єврейська-молдавська музика, та щось з Брєговіча. Щоб ніхто не забув, що Львів – це полінаціональне місто. І огляду на безкоштовність балканської музики, можна говорити і про фінансування фільму з горизонтів Сіону. Коротше, вигадувати можна багато чого: фантастичного і повчального.

Садік, без питань, стрьомний чувак, ніхто того не заперечує, але й Савельєв – не кращий. Тому маємо, те, що маємо. Розкудахтаний піар для дітей дошкільного віку.

фото: webpark.ru