Про це йдеться у відповіді генеральної прокуратури РФ на запит Генпрокуратури України, про що повідомив начальник департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк, передає Громадське.

Так, на прохання про допомогу в екстрадиції та затриманні Фучеджи генеральна прокуратура РФ відповіла, що не може цього зробити, оскільки підозрюваний є громадянином Росії.

«Постає питання, чому особа, на яку були покладені функції охорони громадського порядку, під час масових заходів не виконувала свою роботу. Не виконувала роботу, коли супроводжувала агресивно налаштованих громадян, які підтримували Росію, і фактично бездіяльністю спровокувала бійку між проросйськи та проукраїнськи налаштованими активістами, що призвело до стрілянини. І ще питання, чому ця особа отримала пізніше громадянство РФ — це ми і намагаємось з'ясувати», – сказали слідчі прокуратури, які розслідують дії правоохоронців під час подій 2 травня 2014 року в Одесі.

Нагадаємо, колишній заступник начальника Головного управління МВС України в Одеській області, начальник міліції громадської безпеки був відсторонений від роботи через підозру в бездіяльності під час сутичок 2 травня 2014 року в Одесі. У травні 2014 року був оголошений у розшук. Повідомлялося, що Фучеджі може перебувати у Придністров'ї.

Нагадаємо, 2 травня 2014 року в Одесі відбулися сутички між проросійськими і проукраїнськими активістами. У центрі міста загинули кілька людей.

Відтак проукраїнські активісти прийшли на площу Куликове поле, до табору проросійських мітингувальників.

Згодом у Будинку профспілок почалася пожежа, яка призвела до загибелі людей. Постраждали понад 200 людей, 48 – загинули.

 

«Вголос»