Двох кримських татар, фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір" Ремзі Меметова та Енвера Мамутова етапували до виправної колонії суворого режиму для відбування покарання. Вони були засуджені до 9 та 17 років ув’язнення відповідно.

Про це заявив їхній адвокат Сергій Легостов, повідомляє ТСН.

Зазначається, що вчора, 29 серпня, надійшла інформація, що фігурантів справи направили для відбування покарання до виправної колонії суворого режиму №11 Ставропольського краю. Ця колонія розташована на території, яку обслуговує консульство України у Ростові-на-Дону.

За словами адвоката, після етапування з СІЗО в Ростові-на-Дону вони протягом 10 діб перебували у П’ятигорську.

Відомо, що у грудні 2018 року рішенням Північно-Кавказького окружного військового суду двоє з "бахчисарайської четвірки" були засуджені до 9 та 17 років ув'язнення у виправній колонії. У липні 2019 року Верховний суд РФ зменшив термін ув’язнення Енверу Мамутову до 16 років і 9 місяців, а Ремзі Меметову – до 8 років і 9 місяців.

Фігуранти "справи" були затримані 12 жовтня 2016 року на території окупованого Криму за підозрою в причетності до організації "Хізб ут-Тахрір".

Представники міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" у 2003 році, включивши організацію до списку об'єднань, названих "терористичними".

Як писав "Вголос", співробітники російських спецслужб сфальсифікували докази щодо причетності правозахисника та кримськотатарського активіста Емір-Усеїна Куку до організації «Хізб ут-Тахрір».