Юрій Михальчишин зазначив, що у влади зараз співпали два прагнення: відплатити членам ВО «Свобода» за успішні акції протесту і нейтралізувати потенційних народних депутатів України.

Депутат нагадав, що паралельно з подіями в Києві, у Львові 3-5 липня також відбувалися акції громадянської непокори, в тому числі і блокування роботи Львівської ОДА.

«Відповідно після цього було порушено низку кримінальних справ. Кримінальні справи порушувалися звичайно за фактом, але для кожного неупередженого спостерігача є очевидним, що об’єктом і завданням цих розслідувань є накопичити матеріал, який дозволив би зняти з виборів потенційно в найближчій перспективі найбільш небезпечних для чинної влади кандидатів від ВО «Свобода», – розповів депутат міськради.

Він зазначив, що згідно з соцдослідженнями, як у Львові, так і у Львівській області Ірина Фаріон та Ірина Сех є безумовними фаворитами на своїх поки що гіпотетичних, але вже фактично визначених виборчих округах.

«Конкуренцію їм там не може скласти ані будь-який досвідчений кандидат від влади, ані закамуфльований кандидат від псевдоопозиції. Тому по цих округах ситуація для влади є безнадійною», – наголосив Юрій Михальчишин.

Він додав, що з огляду на це влада почала «сценарій накопичення фіктивних кримінальних справ проти найбільш агресивних в хорошому розумінні цього слова і перспективних кандидатів від ВО «Свобода».

«З іншого боку я не виключаю, що зараз буде запущений сценарій масового викиду фіктивного компромату. Ми напевно скоро почуємо, що Ірина Сех займається контрабандою насправді, а не педагогічною діяльністю колись займалася, що Ірина Фаріон це, скажімо, секретар райкому комсомолу, що Михальчишин – це словенський шпигун і тому подібні різні цікаві відкриття нас напевно очікують у найближчі тижні, тому що цих кримінальних справ зрозуміло недостатньо, оскільки вони є висмоктані з пальця і перспектива їхньої реалізації є звичайно ж мізерна», – додав свободівець.

Він додав, що метою накопичення такого матеріалу є те, аби в подальшому перешкоджати діяльності ВО «Свобода» під час виборів.

«Зрозуміло, що мета влади є, якщо і не досягнути свого вже в найкоротший термін, то накопичити матеріал, який дозволив би періодично зривати роботу обласної організації ВО «Свобода» під час виборчої кампанії, тероризувати наших депутатів перманентними викликами на допити, на очні ставки, на слідчі дії, залякувати їхніх рідних через моральний тиск, оскільки правоохоронні органи цим часто в нас славляться», – додав Юрій Михальчишин.

Нагадаємо, в п’ятницю депутати Львівської обласної ради від ВО «Свобода» Ірина Сех та Ірина Фаріон отримали запрошення в прокуратуру міста Львова, щоб дати пояснення, чи вони вчиняли протиправні дії щодо працівників міліції.