Патріарх Філарет подав до суду на архієпископа Євстратія Зорю щодо “захисту честі та гідності”.

Про це повідомив у своєму “Фейсбуці” сам архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій.

“Він (Філарет, – ред.) вимагає визнати недостовірною наступну інформацію з мого допису в Фейсбук: “Хвороба зробила його фактичним союзником Москви у боротьбі проти Томосу”. Нагадаю, що мій допис був реакцією на інтерв‘ю, яке почесний Патріарх дав кремлівському пропагандистському каналу “Россия 24”, – зазначив Зоря.

Архієпископ процитував відповідь Філарета на запитання журналіста, чому той спілкувався з путінськими ЗМІ: “Я не думав, що буде така негативна реакція…”

“Тобто, Патріарх усвідомлював, що спілкується з телеканалом агресора, з рупором кремлівської пропаганди – але не думав, що це матиме ті наслідки, які мало. “Не думав” – при тому, що аудиторія, до якої він апелює, це патріотична українська аудиторія, що аргументи, якими він апелює до неї, покликані створити враження, що його позиція – “більш незалежницька і проукраїнська”, ніж у інших. Отже, давати інтерв‘ю кремлівським пропагандистам – це цілком очевидно шкодити власній позиції. На жаль, для почесного Патріарха це виявилося не очевидним. Чому? Я свою думку висловив”, – зазначив Євстратій Зоря.

“Ну а засвідчення, що Москва розглядає нинішні заяви і дії почесного Патріарха, як корисні для себе, прозвучало з її власних вуст у тому самому горезвісному репортажі з інтерв‘ю: «Выходит, что новые, июньские тезисы Филарета ПРАКТИЧЕСКИ ДОСЛОВНО ПОВТОРЯЮТ все то, о чем представители РПЦ говорили ещё в начале религиозно-политического проекта “Томос”.

І на завершення. В коментарях до мого попереднього допису про позов одна вірянка написала, що за 30 років Патріарх Філарет ніколи не подавав позовів проти тих, хто справді методично оббріхував його та поливав брудом. То чи не є сам позов ще одним доказом тієї драматичної зміни, яка сталася з ним за останній час?” – додав Зоря.