Патріарх Філарет порівняв главу Православної церкви України Епіфанія з Іудою.

Про це він сказав в інтерв'ю для Страна.UA.

Патріарх згадав біблійний сюжет, коли розповідав про конфлікт з власними учнями - Епіфанієм і Євстратієм Зорею. "Відповідь така: чому серед 12 апостолів в Ісуса Христа був Іуда? Це і є моя відповідь на ваше запитання", - сказав глава Київського патріархату. І додав, що Христос виховував Іду, дав йому дар творити чудеса і вчив його. І він спільно з іншими апостолами сповідував Ісуса Христа сином Божим, а потім, після цього всього, пішов і продав свого вчителя за 30 срібників.

"У нас був помісний собор УПЦ КП, який не визнає рішення собору 15 грудня про ліквідацію Київського патріархату. Тому УПЦ КП продовжує існувати як окрема церква. Якою вона була з 1992 року, такою вона і залишається. А ось вважає мене митрополит Єпіфаній кимось в своїй церкві або не вважає - для мене це не має значення. Я залишаюся патріархом УПЦ КП"- каже Патріарх.

Філарет вважає, що нічого поганого і шкідливого для української незалежної церкви не зробив, а навпаки стверджував в Україні незалежну церкву - незалежну і від Москви, і від Константинополя. "Після того, як я дізнався зміст Томосу, я відразу ж сказав: "Це не той Томас, який ми чекали". Я заявив про це відразу ж", - сказав глава Київського патріархату.

За словами Філарета, Помісного Собору не було, а був збір підписів за відмову від Київського патріархату. "Помісний проходить відповідно до процедури, яка записана в статуті УПЦ КП. Статут, який був прийнятий на цьому соборі, - це статут грецької церкви"- говорить Патріарх.

Нагадаймо, Епіфаній заявив, що патріарх Філарет хоче бути єдиним бенефіціаром Православної церкви України.