Почесний патріарх ПЦУ Філарет привітав митрополита Епіфанія з інтронізацією та із 40-літтям від дня народження.

Лист із привітанням від патріарха Філарета зачитали під час богослужіння у Софії Київській.

"На жаль, через заборону лікарів у зв’язку зі станом здоров’я, я не можу в цей урочистий день бути разом з вами. Але цим письмовим поздоровленням хочу найперше висловити свою велику радість. Адже вас на соборі у Святій Софії 15 грудня 2018 року було обрано предстоятелем помісної автокефальної Української православної церкви. А сьогодні відбулася ваша інтронізація. Здійснилася мрія багатьох поколінь православних українців мати свою єдину і визнану Українську православну церкву", - написав Філарет.

Він нагадав, що Київський патріархат, з яким обʼєдналася Українська православна автокефальна церква і частина Української православної церкви Московського патріархату утворили єдину вже церкву, яка отримала від Вселенського патріарха Варфоломія Томос про автокефалію та була внесена до диптиху помісних церков.

Патріарх побажав сил, міцного здоров’я та Божої допомоги митрополиту Епіфанію у звершенні важкого і відповідального предстоятельського служіння.

"Вам, разом з єпископатом і духовенством та всіма вірними належить не лише зміцнювати внутрішню єдність, але й зробити все для того, щоб до Української церкви ввійшли і ті православні, які поки що лишаються в підлеглості іншому патріархату. Це складне завдання. Але, як на початку боротьби за автокефалію, я був один із небагатьох, хто вірив у її успіх. Так і зараз я переконаний, що помісна Українська православна церква у майбутньому об'єднає всіх православних в Україні. І тоді, як одна з найбільших українських православних церков у світовому православ’ї Українська церква буде піднесена до стану патріархату", - наголосив Філарет.

Філарет подякував Вселенському Патріарху Варфоломію за рішучість, за те, що не піддався на тиск і "вчинив по правді, задовольнивши справедливе прагнення Української церкви".

Як писав “Вголос”, у неділю, 3 лютого, відбулась інтронізація митрополита Епіфанія.

Відомо, що відвідати церемонію інтронізації предстоятеля Православної церкви України митрополита Епіфанія почесному патріарху Філарету завадило погіршення стану здоров’я. Лікарі не дозволили йому залишати лікарню.

Нагадаємо, раніше митрополит Епіфаній розповів про плани ПЦУ після його інтронізації.

Також священослужитель повідомив, коли завершиться юридичне оформлення Православної церкви України.