Після отримання автокефалії Українською церквою долю Києво-Печерської лаври та інших храмів вирішить громада згідно з існуючим законом про приналежність державі пам’ятників архітектури

Про це повідомив патріарх Філарет в інтерв’ю “Голосу Америки”.

“Києво-Печерська лавра є пам’ятником архітектури і знаходиться у веденні держави. Кому держава передасть, той і буде користуватися цією святинею. А взагалі-то Києво-Печерська лавра – українська святиня чи російська? Фактично українська. Троїце-Сергієва лавра – українська святиня чи російська? Російська. А чому Києво-Печерська лавра повинна бути святинею російської церкви?” – вважає Філарет.

Але в будь-якому, за його словами, процес об’єднання Української православної церкви має відбуватися без будь-якого насилля.

“Ми не допустимо цього – тому що нам потрібно не майно, а нам потрібні людські душі. Є закон, за яким громада обирає свій центр. А ось як цей закон втілити в життя, не сказано. Ми хочемо запропонувати, що, якщо дві третини громади обирають російську церкву, значить, храм належатиме релігійній громаді російської православної церкви. Якщо ж дві третини релігійної громади захочуть перейти в Українську церкву, то храм належатиме їм”, – зазначив Філарет.

Интервью с патриархом Филаретом

Украина может получить автокефалию до конца года, Вселенский патриарх больше не боится Москвы, а независимость церкви поможет установлению мира. Эти и другие заявления главы Украинской православной церкви Киевского патриархата Филарета – в специальном интервью «Голосу Америки»https://www.golos-ameriki.ru/a/philareth-ukraine-thomos/4580497.html

Опубліковано Голос Америки Четвер, 20 вересня 2018 р.