Про це повідомив Глава УПЦ КП Філарет. 

Патріарх зазначив, що Константинопольський Патріархат хотів би бачити українську Церкву автокефальною, а для цього українському православ'ю треба об'єднатися. Ця відсутність єдиної української православної Церкви є перешкодою для визнання Константинополем автокефалії української Церкви. 

«Тобто нам спочатку треба об'єднатися, а потім ця Церква буде визнана Константинополем. А для того, щоб нас не визнали, Москва робить все для того, щоб українське православ'я не об'єдналося. Тому процес цей продовжується», – пояснив глава УПЦ КП. 

Відповідаючи на запитання щодо можливих намірів Вселенського Патріарха надати автокефалію УПЦ КП під час його візиту в 2008-му році в Україну , Глава УПЦ КП  Філарет нагадав, що Вселенський Патріарх порадив УПЦ КП війти до складу Константинопольського Патріархату і тоді Церкву  визнають. 

«Скажіть, хіба нам таке визнання потрібне? Якби ми хотіли залишатися рабами, то ми б були рабами і Москви. А нам одне рабство пропонували поміняти на інше рабство. Нам рабство не потрібне. Ми хочемо мати свою Церкву. І тому цю пропозицію Константинополя ми відкинули», – наголосив Філарет. 

Джерело: РІСУ