Низка петицій, поширених у соціальних мережах, закликає бойкотувати картину. 

Графічний дизайнер з Флориди Яго Алайза в інтерв'ю Reuters розповів, що був шокований, побачивши, як у фільмі група молодих людей приїхала провести відпустку в чорнобильській зоні так, наче це Диснейленд.

Нагадаємо, сюжет картини розвивається у закинутому українському місті Прип'ять, поруч з яким у 1986 році сталась найбільша атомна катастрофа в історії людства. Шість молодих туристів-екстремалів прибули на канікули в Україну та найняли гіда для екскурсії до Зони відчуження.

«Будь-хто, хто відвідує Чорнобиль, повинен виявляти таку саму повагу, як ніби він відвідує Освенцим або Музей червоних кхмерів у Камбоджі», – каже Яго Алайза.

Також громадських активістів розлютили рекламні плакати нової стрічки, в яких міститься заклик: «Відчуй радіоактивні опади». «Чи розуміють продюсери, що це означає? Вони перетворюють реально жахливу ситуацію на жарт! Це абсолютне нівелювання реальності трагедії», – обурюється американець.

Виконавчий директор громадського об'єднання «Друзі Чорнобиля» в американському штаті Вісконсін Роберт Шюттпельц також категорично проти показу блокбастера Пелі.

У свою чергу Пелі не розуміє критики. Він каже, що відзнята ним стрічка не є документальною й покликана розважати, а жодним чином не ображати когось.

Також Пелі повідомив, що отримав схвалення на зйомки від благодійної організації Хабад – Діти Чорнобиля зі штаб-квартирою у Нью-Йорку. «Я не розглядаю цей фільм як негативний на кшталт: «О, Боже, довкола бігають мутанти, як можна з цього сміятися?», – сказала виконавчий директор гуманітарної організації Есті Херман. 

Вона сподівається, що показ цієї стрічки допоможе підвищити загальну поінформованність у світі щодо чорнобильської трагедії та допомогу, якої потребують постраждалі унаслідок аварії.

Джерело: Німецька хвиля

Фото: Українська правда.Життя