Про це повідомив під час прес-конференції голова комісії з питань освіти і науки Львівської обласної ради Юрій Підлісний.

«На 2011 рік маємо на 15 млн. 116 тис. грн. менше коштів, ніж у 2010 році. Тобто фінансування зменшено на 5% до 559 млн. 118 тис. грн. При цьому бюджет Програми розвитку освіти Львівщини на 2009-2012 роки у 2011 році складає 0 грн.», - сказав він.

За словами Підлісного, у пояснювальній записці, яку підготувало головне управління Львівської ОДА з питань освіти і науки зазначено, що з огляду на контрольні цифри, які є у бюджеті, не передбачено коштів на фінансування Програми розвитку освіти Львівщини на 2009-2012 роки.

«Попередньо передбачалося виділити у 2011 році на цю програми кошти в сумі 14,5 млн. грн. Відповідно зараз є нуль коштів», - додав він.

«Програма є доволі цікавою і включала певний перелік заходів, зокрема - це підвищення кваліфікації вчителів, впровадження програми із здорового способу життя для дітей, розвиток української мови. Нажаль, на ці питання поки ще не видно звідки можна отримати кошти», - зазначив пан Юрій.

З огляду на суму тих коштів, яку Львівщина буде мати на розвиток освіти і науки в цілому, за словами Підлісного, можна буде забезпечити виключно захищені статті, тобто оплату праці, харчування, комунальні послуги.

«Хоча з комунальними послугами підозрюю, що також може виникнути проблема, бо ціни за комунальні послуги ростуть, а бюджет зменшився. Тобто ситуація входить така, що у 2011 році школи і дитячі садки будуть поставлені у край скрутне становище», - резюмував він.