Впродовж серпня-вересня Автоскладальний завод №2 компанії "Богдан Моторс" отримав ще 16,3 мільйона гривень на виконання таємних угод з Міноборони в рамках державного оборонного замовлення.

Про це повідомляє Економічна правда з посиланням на дані голови експертної організації StateWatch Гліба Канєвського.

Зазначається, що кошти були перераховані з рахунку Державної казначейської служби на приватний рахунок "Богдан Моторс", відкритий в "ОТП банку". На що пішли гроші - не відомо.

Разом з тим, цього року прес-служба "Богдан" повідомила, що корпорація підписала нові контракти із Міністерством оборони на постачання оновлених санітарних машин "Богдан 2251" та вантажівок "Богдан 6317" до Збройних сил.

Повідомляється, що Олег Гладковський в 2015-2019 роках на посаді першого заступника Секретаря РНБО відповідав за розвиток оборонно-промислового комплексу. У цей час його корпорація "Богдан" стала основним постачальником автотранспорту для армії по таємним угодам. Це співпадіння й зацікавило НАБУ.

На початку серпня цього року ухвалою слідчого судді Солом`янського райсуду міста Києва задоволено клопотання прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та накладено арешт на понад 20 таємних договорів та додатків до них, за якими "Богдан Моторс" отримує кошти з бюджету.

Зокрема, в переліку документів є і два вище зазначені контракти.

Адвокат "Богдан Моторс" спробував оскаржити арешт документів до Київського апеляційного суду. Але всі матеріали були передані до нової Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.

Нагадаємо, скандальний колишній перший заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони Олег Гладковський намагався вилетіти з України, однак його не випустили.

Як писав «Вголос», НАБУ затримало Гладковського.

Згодом у «Богдані» заявили, що колишній заступник секретаря РНБО нікуди не тікав з України.

Також пресслужба корпорації “Богдан” заявляє, що її президент, колишній заступник секретаря РНБО Олег Гладковський після затримання детективами НАБУ оголосив голодування.