Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило на рівні "B" зі стабільним прогнозом довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) в іноземній і національній валюті чотирьох українських держбанків – ПриватБанку, Ощадбанку, Укрексімбанку та Укргазбанку.

Про це інформує Інтерфакс-Україна.

Зазначається, що рейтинги їхньої життєздатності (VR) і підтримки (SRF) також підтверджені на рівні відповідно "b" і "B", при цьому рейтинг SRF відображає думку Fitch про потенційну державну підтримку цих банків, якщо вона знадобиться.

Зазначається, що ця оцінка також враховує 100-відсоткову державну власність банків (95% для Укргазбанку), значну частку довгострокових суверенних облігацій (для всіх чотирьох банків) і суттєве кредитування контрольованих державою підприємств (для трьох банків, за винятком ПриватБанку), що зумовлює їхню сильну кореляцію з суверенними та бюджетними ризиками.

На думку Fitch, схильність української влади надавати підтримку всім чотирьом банкам залишається високою з урахуванням того, що вони перебувають у повній власності держави (95% для Укргазбанку), їхньої системної значущості (більше для ПриватБанку і Ощадбанку, враховуючи їхні 32% і 19% ринкові частки у депозитах фізичних осіб на кінець серпня 2020 року).

Крім того, враховується рекордна підтримка капіталу, надана Ощадбанку та Укрексімбанку, і підтримка акціонерного капіталу ПриватБанку після націоналізації.

Аналітики також зазначають, що можливості влади надавати підтримку, особливо в іноземній валюті, обмежені, про що свідчить рівень суверенного рейтингу країни (B).

Згідно зі звітом, показники стійкості чотирьох банків відображають очікування Fitch щодо того, що їхні автономні кредитні профілі можуть опинитися під тиском економічних наслідків коронавірусу. Зокрема, з урахуванням впливу пандемії Fitch прогнозує скорочення ВВП України на 6,5% у 2020 році з подальшим відновленням на 3,8% у 2021 році.

Зазначається, що рейтинги стійкості всіх банків, як і раніше, відображають їхню чутливість до циклічного операційного середовища в Україні, значної доларизації кредитування (за винятком ПриватБанку) і високого ступеня прив'язки до суверенного кредитного профілю за рахунок суттєвих вкладень банків у суверенні облігації (32-59% активів).