Основною причиною такого рішення називаються результати парламентських виборів 24-25 лютого, які не дозволяють сподіватися на те, що в найближчі тижні в Італії буде сформовано стабільний уряд.

Крім того, зазначили в Fitch, триваюча рецесія в Італії є однією з найсильніших у Європі, а зростаюча політична невизначеність і умови, які не сприяють проведенню реформ, створюють додаткове навантаження на реальний сектор економіки.

За підрахунками агентства, державний борг Італії в 2013 році досягне майже 130 відсотків ВВП, що виявиться вище попередніх прогнозів на рівні 125%. Спад італійської економіки, згідно з оцінками, складе близько 1,8 % на тлі скорочення на 2,4 % в 2012 році.

Проте Fitch відзначає відносну інвестиційну привабливість Італії та її достатньо диверсифіковану економіку з високою додатковою вартістю. Очікується, що дефіцит бюджету Італії скоротиться в 2013 році до 2,5%, що вписується у встановлені єврозоною допустимі 3%.

Нагадаємо, в листопаді 2012 року італійські власті звинуватили рейтингові агентства Fitch і Standard & Poor's в ринкових маніпуляціях - на думку італійців, зниження рейтингу їхньої країни сприяло загостренню боргової кризи в єврозоні. Повідомлялося, що звинувачення були висунуті відносно п'яти співробітників S & P і двох чоловік з Fitch. В агентствах підозри в маніпуляціях відкидали. Тим часом критики підкреслюють, що зниження рейтингів призводить лише до посилення паніки серед інвесторів і підриває стабільність країн, і так потребують допомоги.

Зазначимо, що агентство Standard & Poor's раніше заявило, що не буде поки переглядати кредитний рейтинг Італії. «Ми вважаємо, що на кредитний рейтинг Італії будуть впливати дії уряду, який приведе до присяги президент Джорджо Наполітано», - наголошується в повідомленні.

Експерти побоюються, що майбутнє італійський уряд відмовиться від заходів жорсткої бюджетної економії, що підірве довіру міжнародних інвесторів до економіки Італії і призведе до чергового витка боргової кризи в єврозоні. Державний борг країни перевищує 2 трлн євро.

Нагадаємо, що за підсумками парламентських виборів 24-25 лютого 2013 з незначною перевагою перемогли лівоцентристи, які отримали голоси 31,63% голосів виборців на виборах нижньої палати парламенту і 29,54% - на виборах в Сенат.

Головний конкурент коаліції П'єра Луїджі Берсані - правоцентристська коаліція під керівництвом екс-прем'єр-міністра Сільвіо Берлусконі - набрав 30,72% і 29,18% голосів на виборах у верхню і нижню палату, отримавши таким чином 110 місць у сенаті. "Рух 5 зірок" Джузеппе Грілло набрало 23,79% і 25,55% відповідно. Партія Маріо Монті отримала 9,14% і 10,56% голосів виборців у верхній і нижній палаті парламенту.
При цьому жодна з партій не отримала кількості голосів, необхідних для отримання більшості місць у парламенті.

Італія - одна з країн, які сильніше за інших зазнали дії фінансової кризи. Незважаючи на малий рівень заборгованості італійських домогосподарств і розвинутий сектор малого та середнього підприємництва, Італія має велику зовнішню заборгованість. За підрахунками економістів, вона вже перевищує 118% ВВП і складає близько 2,2 трлн євро. Італійський уряд ухвалив додаткову програму скорочення бюджетних витрат на 4,5 млрд євро в поточному році. Цей захід дозволить відкласти підвищення податків на першу половину 2013 р.

Джерело: РБК-Україна