Оскільки перший та дублюючий склад команди перебуває на тренувальних зборах в Туреччині, проти ФК «Підбуж» (смт. у Дрогобицькому районі) вийшли 17-річні вихованці Андрія Царіци. Для молодих футболістів, які грають у чемпіонаті ДЮФЛ, матч проти найкращої команди Дрогобиччини став справжнім дорослим випробовуванням. Юнакам миттєво довелося забути про дитячий футбол, переключившись на битву проти дорослих та досвідчених футболістів.

Матч у Довгому обслуговував Роман Брандибура, саме той арбітр, який судив скандально відомий поєдинок чемпіонату Львівщини серед команд Прем’єр-ліги між винниківським «Рухом» та «Карпатами» з Кам’янки-Бузької. Нагадаємо, тоді команди матч не дограли, адже президент «Карпат» через незадовільні рішення судді вдарив його в обличчя. У Довгому на Брандибуру ніхто не нападав, однак одним «лівим» свистком про пенальті у другому таймі він викликав велике обурення у вболівальників. На щастя, усе обійшлося без бійок, однак кваліфікація рефері, мабуть, не захищає його від подібних випадків у майбутньому.

З перших хвилин матчу гравці «Підбужа» захопили ініціативу і диктували свої умови на полі. Небезпечні моменти біля воріт «Скали» з’являлися регулярно. У першому таймі навіть здалося, що гол у ворота юних футболістів – лише справа часу. Сталося, як і гадалося. У середині першого тайму досвідчений Олександр Розлач, який за свою кар’єру встиг пограти навіть у Кубку УЄФА за один із молдовських клубів, замкнув передачу партнера і вивів свою команду вперед.

При рахунку 0:1 вихованці Андрія Царіци нарешті прокинулися, забули про мандраж і змістили гру в центр поля. До завершення тайму на полі панувала уже рівна гра, у якій господарі могли зрівняти рахунок. Макар Білкун прорвався правим флангом, віддав зрячу передачу на Сергія Великого, який з вигідної позиції не зміг переграти воротаря суперника.

У другій половині гри гравці «Скали» уже відчули впевненість у власних силах. Тренеру команди Андрієві Царіці вдалося достукатися до гравців та дати їм зрозуміти, що у цьому матчі можна досягнути позитивного результату.

Ті, хто програвав, після перерви почали діяти впевненіше та розкутіше. Моменти біля воріт «Підбужа» хоч і не з’являлися часто, однак були. Запам’ятався удар зі штрафного Ігоря Нестерюка. Воротар гостей у цьому епізоді виручив свою команду. Гості про атаку також не забували і в одній з них отримали чудовий шанс зміцнити свою перевагу. Арбітр Роман Брандибура призначив вищезгаданий сумнівний пенальті. Сейв воротаря «Скали» Сергія Пауера додав впевненості усій команді. Утім, як молоді гравці не старалися, забити омріяний гол, який би, мабуть, і став би справедливим, не вдалося. Святкувавши перемогу з рахунком 1:0, до чвертьфіналу турніру пробився ФК «Підбуж», який за вихід у півфінал посперечається з «Карпатами» з Кам’янки-Бузької.

А потім казали…

Микола Кміть, президент «Скали»
Головна команда і дублюючий склад зараз на зборах у Туреччині, тому наша випускна команда сьогодні отримала шанс зіграти на меморіалі Ернеста Юста. Дуже добре, що цей турнір є традиційним. Хвалю федерацію за те, що вона проводить його кожного року. Він не є найкращим, однак є одним з кращих в Україні. Поки що нам не вдалося виграти жодного кубка, але цей турнір ми розглядаємо як серйозний тренувальний процес.

Андрій Царіца, головний тренер «Скали» U-17
Сьогодні зіграли з дорослою та досвідченою командою, на фоні якої побачили свої проблеми. Команда грала добре, я задоволений діями гравців. Особливо у другому таймі. Було кілька нереалізованих моментів. Вважаю, у нас було футбольне невезіння. Попри це, я задоволений і думаю, що ми на правильному шляху.

Початок матчу ми провалили. Проти такого досвідченого суперника грали вперше. Це далося взнаки. Молодим гравцям бракувало досвіду. Ми отримали урок, після чого зрозуміли, що можемо грати у футбол. Позитивних моментів я побачив достатньо. Хотів би подякувати хлопцям. Вони старалися, однак їм не пощастило. Вважаю, справедливим підсумком гри була би нічия.

У другому таймі ми дещо перебудувалися. Хотіли побудувати футбол на швидкій атаці. Ми пропустили швидкий гол, який нас змусив перебудовуватися. На жаль, нам не вдалося забити. Якби забили супернику, матч був би іншим.

Пенальті? На мою думку, його не було. Наш воротар відбив удар, за що заслужив на теплі слова.

Олександр Розлач, гравець ФК «Підбуж»
Ми пройшли до чвертьфіналу, де на нас чекає цікавий матч з «Карпатами» з Кам’янки-Бузької. Проти молоді «Скали» діяти було важко. Вони молоді, мають регулярні тренування. Суперник залишив хороші враження. Бажаю «Скалі» якнайкраще виступи у чемпіонаті України. Вважаю, що головним у нашій перемозі був досвід команди. У футболі він має дуже важливе значення.