Напередодні матчу першого туру з криворізьким «Гірником» «Скала» підписала контракти з чотирма новобранцями. «Малиново-зелені» футболки отримали захисник Роман Махлоєв та півзахисники Леван Арвеладзе, Станіслав Катана та Дмитро Скакун. Ще раніше контракт зі «Скалою» підписав воротар Денис Рильський. Що цікаво, троє з п’яти новачків команди, а саме Рильський, Малхоєв та Арвеладзе дебютували в основному складі стриян у першому офіційному матчі нового сезону.

Поєдинок для господарів розпочався доволі оптимістично. Небезпечний постріл Лазаренка на перших хвилинах парирував Гурин. Добити м’яч у ворота господарям не вдалося. Пройшло дві-три хвилини, як уже новачок Арвеладзе завдав свій перший удар у футболці стриян. Цього разу м’яч пролетів над воротами.

Гості відповіли достойно. Григорій Гаранян та Сергій Гвоздевич двічі перевірили пильність Дениса Рильського. Воротар «Скали» після пострілів «гірників» зіграв надійно. Потішив публіку на трибунах Василь Цюцюра. Атакувальний півзахисник «Скали» пробив ножицями через себе після подачі з кутового. Незважаючи на те, що м’яч пролетів над воротами, публіка усміхнулася і подякувала Василеві за оригінальність дій в атаці.

Загалом, стрияни непогано виглядали в нападі, однак у захисті не обходилося без провалів. «Гірник» хоч і атакував не так часто, однак коли м’яч доходив до штрафного майданчика «малиново-зелених», доводилося тримати кулаки за Дениса Рильського. Новачок стриян у першому таймі неодноразово доводив, що з його вибором керівництво команди та тренерський штаб не помилилися.

Найкращий шанс відзначитися втратив півзахисник гостей Анатолій Пашковський. Розстріл гравця «Гірника» не себе взяв Денис Рильський. Загалом, наприкінці тайму команда з Кривого Рогу дещо перехопила ініціативу, однак було це перед самісіньким свистком арбітра на перерву.

Малюнок гри обох команд у другому таймі особливо не змінився. «Скала» та «Гірник» намагалися диктувати супернику свої умови на полі. Попри великий відсоток боротьби, воротарям обох команд було не до відпочинку. Супершанс забити дебютний гол у новому для «Скали» сезоні втратив Цюцюра. Василь після чудової передачі Володимира Пришнівського не переграв кіпера гостей. Натомість «Гірник» через кілька хвилин реалізував свою нагоду. Сергій Гвоздевич після розіграшу кутового опинився за захисниками гостей і переграв Рильського. Захисники «Скали» у цьому епізоді явно не догледіли за нападником, до того ж подумавши, що боковий арбітр зафіксує офсайд.

Забивши один м’яч, підопічні Геннадія Приходька могли забити і другий. Андрій Ільяшов з кількох метрів пробив над воротами. При рахунку 0:1 головний тренер «Скали» Володимир Книш підсилив атаку своєї команди, випустивши Андрія Ковальчука та Романа Іванова. Утім, масовані атаки стриян не увінчалися успіхом у другій половині другого тайму. Своєю грою «Скала» залишила приємні враження, однак здобути бодай очко на рідному «Соколі» господарям не вдалося. Ковальчук з гострого кута замість того, аби пробити лівою, пробив неточно робочою правою, а наміри зі штрафного Антоніва прочитав воротар «Гірника» Роман Гурин. Додані п’ять хвилин арбітра до основного часу гри хоч і подарували надію стрийським вболівальникам бодай на нічию, однак господарям зробити те, на що заслужили проти міцного, досвідченішого і зігранішого суперника, на жаль, не вдалося. Перший млинець Володимира Книша на посаді головного тренера команди виявився глевким, проте гра команди вселила надію, що у наступних матчах стрияни таки здобудуть перші очки у новому чемпіонаті. Найголівніше для вболівальників у це вірити і тримати кулаки за молоду та амбітну команду.

Футбол. Друга ліга. Перший тур
«Скала» (Стрий) – ФК «Гірник» (Кривий Ріг) – 0:1 (0:0)
14 липня 2013 р. 18 год. м. Стрий. Стадіон «Сокіл». 20 градусів. 500 глядачів. Арбітр – Павло Чижевський (Київ). Асистенти арбітра – Володимир Луцький (Калуш) та Борис Трач (Тернопіль). 4-й арбітр – Андрій Каримов (Львів). Делегат ФФУ: Олексій Лазенко (Чернівці).
«Скала»: 1.
Денис Рильський, 29. Володимир Кайдрович, 5. Роман Махлоєв, 25. Павло Нагорний, 22. Юрій Антонів, 4. Олег Дмитренко-к., 10. Леван Арвеладзе (18. Дмитро Скакун, 46 хв.), 35. Назар Кміть (23. Станіслав Катана, 46 хв.), 99. Володимир Пришнівський (33. Андрій Ковальчук, 65 хв.), 9. Віталій Лазаренко (11. Роман Іванов, 70 хв.), 14. Василь Цюцюра.
Головний тренер
– Володимир Книш.
ФК «Гірник»:
1. Роман Гурин-к, 89. Сергій Васильєв, 23. Ілля Ходуля, 28. Віталій Павлов, 13. Андрій Голуб, 25. Андрій Григорик, 22. Вячеслав Рябов (14. Ігор Черник, 61 хв.), 21. Сергій Гвоздевич, 7. Ігор Бука (11. Сергій Довбун, 80 хв.), 34. Григорій Гаранін (26. Володимир Цехмістер, 90+1), 27. Анатолій Пашковський (9. Андрій Ілляшов, 61 хв.).
— Геннадій Приходько.
Гол:
Сергій Гвоздевич (63).
Попередження:
Володимир Пришнівський (26), Володимир Кайдрович (48), Станіслав Катана (56), Василь Цюцюра (66) – Ігор Бука (41), Ігор Черняк (86), Сергій Довбун (90+3).

20 липня (субота):
«Арсенал-Київщина» (Біла Церква) – «Динамо» (Хмельницький)
«Енергія» (Миколаїв) – ФК «Тернопіль»
«Гірник» (Кривий Ріг) – «Оболонь-Бровар» (Київ)
ФК «Карлівка» – «Скала» (Стрий)
«Кристал» (Херсон) – «Енергія» (Нова Каховка)
«Шахтар» (Свердловськ) – «Славутич» (Черкаси)
«Гірник-Спорт» (Комсомольськ) – «Мир» (Горностаївка)
«Кремінь» (Кременчук) – «Реал Фарм» (Овідіополь)
«Шахтар-3» (Донецьк) – «Сталь» (Дніпродзержинськ)

А потім казали…
Володимир Книш, головний тренер "Скали"
«Скала» – молода команда у процесі становлення гри.Зважаючи на це, не виключені поразки. Нас більше цікавить малюнок гри, а також те, щоб гравці повірили в себе та свої сили. Як для першого офіційного матчу, малюнок гри мене влаштував. Не думаю, що ми сьогодні награли на поразку. Була нічийна гра. З обох сторін була однакова кількість гольових моментів. Мабуть, вирішальну роль зіграв досвід суперника. Ця команда майже одним складом притирається уже 4-5 років.
Чи будуть ще новачки у команді?
Процес селекції у нашій команді не буде зупинятися. Ми будемо брати тих молодих гравців, які своєї роботою доводитимуть, що можуть прогресувати.
У другому таймі Ви намагалися освіжити гру, випустивши на поле ще двох новачків.
Цілий день йшов дощ і, звісно, на такому полі витримати два тайми важко функціонально. Нових гравців ми ще переглядаємо і себе проявити даємо шанс кожному. Незважаючи на поразку, ми ставимо високі цілі і ця невдача нас аж ніяк не зупинить.

Ігор Дорошенко, тренер "Гірника"
Матч вийшов напруженим. Як втім, будь-який наш перший поєдинок. Суперник тримав у напрузі всі 90 хвилин. Ми свої моменти реалізували, тому і перемогли.Наші подальші плани – перемагати, радувати вболівальників, набирати очки, заробляти гроші. У вівторок, можливо, проведемо контрольний матч з нещодавно створеним «Гірником-2», після чого розпочнемо підготовку до зустрічі з «Оболонню-Броваром».

На фото: Віталій Лазаренко був корисним на полі, однак пробити воротаря суперника так і не зумів…