У Великій Британії депутат Мартін Докерті-Г’юз (Шотландська національна партія) просить уряд вивчити зв’язки Президента України Петра Порошенка з кумом президента РФ Віктором Медведчуком.

Таку заяву британський політик зробив під час екстрених дебатів щодо загострення ситуації в Азовському морі через агресію РФ, передає ЄП.

“На тлі незаконних та аморальних вчинків Російської Федерації в Україні Президент України фліртує з воєнним станом. Повноваження, які отримують зі запровадженням воєнного стану, рідко складають добровільно, і неконсолідовані демократії, які отримують їх, рідко виживають.

У цьому контексті чи може міністр запевнити Палату, що зв’язки між Президентом України та людиною Путіна Віктором Медведчуком будуть повністю розслідувані та розкриті, і що ми як член Європейського Союзу, поки ми ним є, спонукатимемо іншу частину Європейського Союзу до спільних дій і забезпечення посилення санкцій проти Російської Федерації”, — сказав парламентар.

Молодший міністр закордонних справ Великої Британії Алістер Барт відповів: “Ми вітаємо те, що сказав Президент у зв’язку з обмеженням цих повноважень, і ми дуже ретельно стежимо за наслідками й ефектом, який може бути”.

Про мотивацію Порошенка щодо запровадження воєнного стану читайте у статті: Як «перегоріла схема»