Як зазначається на сайті, сьогодні перед українським музеєм стоїть завдання мислити на висоті свого часу, відкинувши аргументи на кшталт «так було завжди»: починаючи від застарілих експозицій, архаїчної мови, методів роботи, в тому числі – з відвідувачами.

«Це допоможе музеям витримати конкуренцію із індустрією розваг, соціальними мережами та втриматись на культурній мапі України. Архів культури має стати доступним і цікавим для потенційних відвідувачів, адже він є стрижнем і мотором існування усієї спільноти», – йдеться далі.

За допомогою трьох грантів (один в розмірі до 10 млн. гривень, два - до 250 тис. гривень кожен) відкриється можливість модернізації одного із українських музеїв. Музей-отримувач зможе розвинути власні ресурси відповідно до міжнародних музейних стандартів, а також реалізувати проекти, котрі матимуть експериментальний характер або будуть базуватися на досвіді вітчизняних і зарубіжних музеїв.

Ідеться про нові форми просвітницької роботи, нові принципи формування та презентації музейних колекцій, нові способи адміністративної роботи тощо. Оновлений музей наблизиться до своєї аудиторії, він отримає можливість стати жвавим осередком культурного обміну.

У проекті можуть брати участь музеї державної та комунальної форми власності, колекції яких належать до державної частини музейного фонду України, а загальний річний бюджет перевищує або дорівнює 1 млн. грн. (затверджений кошторис на рік).

Проектні пропозиції мусять зосереджуватися, зокрема, на таких п’яти напрямах музейної роботи:

Розвиток музейного персоналу.
Нові форми просвітницької роботи.
Нові принципи презентації музейних колекцій.
Нові форми роботи з громадськістю, ЗМІ та потенційними донорами.
Партнерство і співпраця.