На трасі в Імолі, яка повернулася в календар вперше за 14 років, складно обганяти, але є довга пряма до першого повороту, тому багато вирішувалося на старті, де Валттері Боттасу потрібно було відбивати атаки Льюїса Хемілтона і Макса Ферстаппена, пише Sport.ua.

Боттас лідерство утримав, а ось Ферстаппен зумів обійти Хемілтона і піднявся на 2-е місце. Топ-5 замикали Ріккардо і Гаслі. Правда, на жаль, на боліді П'єра, який видав класну кваліфікацію, виникли проблеми і француз був змушений зійти з перегонів, а в топ-5 піднявся Леклер.

Боротьба всередині топ-3 розгорнулася на піт-стопі, коли Ферстаппен і Боттас поїхали за новими шинами першими, а Хемілтон вирішив затриматися на трасі. І правильно зробив! Як сказали коментатори, Різдво прийшло до Льюїса раніше за всіх.

Через проблеми на боліді Естебана Окона був введений режим віртуального сейфіті-кара, що дало Хемілтону можливість провести швидкий піт-стоп. Британець перебував в ідеальній позиції на трасі, заскочив на піт і виїхав попереду Боттаса. Валттері знову може нарікати на невезіння, яке зіграло на користь партнера.

У Боттаса до того ж виникли проблеми з машиною. По радіо пілотові передали, що пошкодження боліда виникли ще на 2 колі і буде важко утримати Ферстаппена позаду. І Валттері, не впоравшись в одному з поворотів, все ж був змушений віддати другу позицію Максу. Але невдача переслідувала не тільки Боттаса, а й Ферстаппена. Поломка на боліді Ред Булла (можливо, лопнула шина) вивела з гри нідерландця, який вилетів в гравій і викликали машину безпеки!

Під сейфіті-каром Хемілтон і Боттас поїхали за новою гумою, а у нас несподівано з'явилася боротьба за 3-е місце між Ріккардо, Леклером і Квятом. Відзначимо, що під машиною безпеки в аварію примудрився потрапити Джордж Расселл, що вилетів у бар'єри і продовжив статус сейфіті-кара. Шкода Джорджа, адже після сходу Ферстаппена він піднявся в топ-10 і міг претендувати на перші очки в Формулі-1.

На рестарті Хемілтон зберіг свою позицію і здобув чергову перемогу. Фініш 1-2 гарантував Мерседесу 7-й поспіль Кубок конструкторів.

Що стосується третього місця на подіумі, то його завоював Даніель Ріккардо. Другий в нинішньому сезоні для пілота Рено. Плюс надважливі очки в Кубок конструкторів.

Відзначимо 4-ту позицію Даніїла Квята, який бореться за своє місце в Ф-1 на наступний сезон. Крім того, несподівано двома болідами в топ-10 заїхали гонщики Альфа Ромео.

Загальний залік

  1. Льюїс Хемілтон (Мерседес) - 282
    2. Валттері Боттас (Мерседес) - 197
    3. Макс Ферстаппен (Ред Булл) - 162
  2. Даніель Ріккардо (Рено) - 95
    5. Шарль Леклер (Феррарі) – 85.