Реалізація “формули Штайнмаєра” зводиться до виконання Мінських угод і надання особливого статусу Донбасу. Саме тому ця формула несе Україні не мир, а продовження війни на покоління.

Про це в ефірі ток-шоу “Говорить ВЕЛИКИЙ Львів” сказав Голова Секретаріату ВО “Свобода”, заступник голови ВРУ 7 скликання Руслан Кошулинський.

“Що ж таке закон про особливий статус Донбасу? Це амністія бойовикам. Вони не складуть зброю, з них буде створено “народну міліцію”, яка “охоронятиме порядок”. Уявляєте вибори на Донбасі під “охороною” цієї “міліції”? Також – преференції “рускому язику”. І про контроль кордону з РФ можна забути: Донецькій та Луганській областям будуть забезпечені прямі зовнішні відносини з Росією. Вони обиратимуть собі прокурорів і суддів. А фінансуватися це все буде з державного бюджету України за захищеними статтями (зменшувати фінансування не можна буде).

Уявляєте собі наслідки для України? Якщо комусь щось не подобається, в Одесі чи на Закарпатті, наприклад, – створять собі у силовий спосіб бандформування і висунуть претензії центральній владі. Ну бо чого ж, Донецьку область фінансувати можна, а інші – ні? Отому закон про особливий статус Донбасу – це повна капітуляція. Тут навіть обговорювати нічого. Це те, що написав Путін, і виконання чого він чекав протягом п’яти років”, – зазначив Кошулинський.

За словами політика, Україні необхідно зміцнюватися зісередини, бо тільки за цієї умови ми зможемо провадити справедливу для нас міжнародну політику.

“За останні 5 років Росія створила дві нові армії і одну танкову армію. Біля кордонів України стоять три нові російські бригади та танкова армія. Сьогодні в міжнародній політиці існує єдине правило: сила. Сила – це потужні війська, розвинена економіка, надійні міжнародні союзники і спільна національна ідея із прагненням перемоги. Поки в Україні цього немає – не можна сідати за стіл перемовин з Росією”, – сказав Руслан Кошулинський.