Львів’янина обурив один із навчальних закладів міста. Чоловік заявив, що найбільший російськомовний ліцей на заході України продовжує русифікацію українських дітей.

Про це у соцмережі написав Ігор Девбич.

«Форпост “русского міра” у Львові – це передусім російськомовний ліцей №45 на вул. Науковій – найбільший російськомовний ліцей на заході України, де навчається майже тисяча учнів», – акцентував він.

За словами дописувача, це ліцей, де протягом всіх останніх років не було жодного україномовного класу.

«І ось, під тиском громадськості львівська влада гучно анонсувала, що у ліцеї нарешті з’являться україномовні класи. Проте, замість того, щоби набирати лише україномовні перші класи, ліцей набрав лише 1 україномовний перший клас (і то неповний) з 4 можливих!!!» – додав він.

За словами Девбича, причин декілька.

«Перша: директором ліцею є учітельніца рускава язика Наталя Мельник, яка перед тим була завучем попереднього директора ліцею – відомого львівського українофоба Володимира Кравченка.

Друга: управління освіти міста належно не закріпило територію за цим ліцеєм і вийшло так, що за україномовною сусідньою школою та російськомовним ліцеєм закріпили однакову територію. Управління освіти Львова постійно дбає про права нацменшин, а хто має дбати про права українців?

Третя: якщо у цьому ліцеї панує “русскій дух”, то хіба україномовні батьки захочуть віддавати сюди своїх дітей, щоб їм прищеплювали любов до мови та традицій сусідньої держави? Ось враження переселенки з Донецька від відвідування цього ліцею: “Тут панує культ Пушкіна і російської мови. Української мови там на коридорі не почуєш”.

Зокрема, Девбич повідомив, що усіх батьків учнів цього ліцею опитали, чи бажають вони перейти на українську мову навчання: 80% категорично відмовилися переходити на українську мову, а у багатьох класах взагалі не було жодного охочого перейти на державну мову.

«Ще донедавна тут працював музей Пушкіна, а священник Російської Православної Церкви проводив виховні бесіди з учнями. Незважаючи на все це, Львівська міська рада постійно виділяє кошти на діяльність ліцею», – резюмував дописувач.

Як писав “Вголос”, «Українськомовного немає – через 30 років державності, ізвінітє»: українця обурив один із телеканалів.