У Львові загорілось 5 цистерн з нафтопродуктами на території Львівської нафтобази, що на вулиці Пластовій. Ведуться роботи по гасінню пожежі. Причини виникнення пожежі наразі не відомі. Чорна хмара від горіння нафтопродуктів розповсюдилася над містом.

+ Близько 5:55 за нез’ясованих обставин на території нафтобази на вул. Пластовій зайнялось п’ять цистерн з бензином марки А-95. Кому належать цистерни, наразі, невідомо.

Пожежникам вдалося зразу ж відбити від вогню чотири цистерни. В 7-8 метрах від місця пожежі знаходилось 9 резервуарів з авіапаливом, але їх вдалося врятувати. Згорів склад нафтопродуктів, що розміщений  поруч.

Як повідомив Сергій Дмитровський, начальник головного управління МНС у Львівській області: "Такі пожежі надзвичайно складні при ліквідації і потребують багато часу. Нам вдалося локалізувати пожежу протягом двох годин, це засвідчує високий професіоналізм пожежників.

Те, що вони зробили – це просто ще один приклад героїзму. Я їм дуже вдячний."

+ Про хмару від горіння нафтопродуктів

Прес-служба Львівської міської ради повідомила: "Небезпеки для населення немає. У зв’язку з північним напрямком вітру дим від загорання не поширився на житловий масив, а переміщувався у бік ТЕЦ-2 (промислова зона). Дим на житлові масиви не поширився".

Це дуже добре, що ця хмара не становить загрози для населення. Разом з тим ми, журналісти, на власні очі бачили цю хмару і відчули власними легенями сморід нафтопродуктів у центральній частині міста і тим більше, навколо місця аварії. Наші журналісти бачили хмару, що рухалася в напрямку Високого Замку. Шлейф диму накрив частину проспекту Чорновола.

+ Власником нафтобази, на якій сталася пожежа, є концерн «Галнафтогаз». Пожежу гасили 16 пожежних команд та пожежний потяг Львівської залізниці

Сьогодні, 3 серпня о 5.55 на нафтобазі по вул. Пластова, 1 у Личаківському районі міста Львова (власник ВАТ „Концерн Галнафтогаз”) виникла пожежа внаслідок загорання п’яти залізничних цистерн з автомобільним бензином АІ -95. Про це повідомила прес-служба Львівської ОДА.

Під керівництвом начальника головного управління МНСУ в Львівській області генерал-майора служби цивільного захисту Сергія Дмитровського 16 пожежних команд та пожежний потяг Львівської залізниці пожежу локалізували о 6.39 , а ліквідували о 7.28.

На місці надзвичайної ситуації місцевого рівня проведено засідання обласної комісії з питань ТЕБ та НС під керівництвом в.о. голови ЛОДА Валерія П’ятака. Рішенням комісії визначені завдання, зокрема: ГУ МВС у Львівській області щодо проведення розслідування по факту пожежі, органам місцевої державної влади та місцевого самоврядування щодо перевірки потенційно небезпечних об’єктів на адміністративних територіях області у плані готовності до реагування на подібні надзвичайні ситуації.