Світлина загиблого гранатометника 72-ї окремої механізованої бригади ім. Чорних запорожців Сергія Кобченка вразила журі авторитетного міжнародного конкурсу "Tokyo International Foto Awards".

Про це повідомила прес-служба Міноборони України.

Фотографія, на якій зображений мужній герой, отримала золоту нагороду конкурсу в номінації "Останній погляд…".

Боєць був зафіксований італійським фотографом Роберто Траваном в лютому 2017 року в промзоні Авдіївки

"Та чорно-біла світлина, на якій зображений український герой Сергій Кобченко, впадає у вічі, адже має незвичну деталь: в одному з відділень тактичного спорядження міститься православний хрест, який був оберегом сержанта", - йдеться в повідомленні.

45-річний старший сержант Сергій Кобченко загинув від осколкових поранень унаслідок обстрілу опорного пункту в промзоні Авдіївки 25 квітня 2017 року.

Кобченко народився 6 червня 1972 року в Каневі на Черкащині, закінчив там 4-ту школу. Потім отримав професійно-технічну освіту в Санкт-Петербурзі. Працював на підприємстві "Закордоненерго".

25 лютого 2016 року пішов за контрактом до ЗСУ, із навчального центру "Десна" направлений до 72-ї бригади. Хлопцям, молодшим на 20-25 років, був у підрозділі як батько.

Сергій похований у рідному Каневі. Без батька залишилася донька Валерія.

Указом президента України "за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов'язку" Кобченко нагороджений орденом "За мужність" III ступеня (посмертно).