ЛЬВІВ, 15 КВІТНЯ, PRESSTIME.COM.UA. – Фракція БЮТ у Львівській обласній раді заблокувала проведення сесії ради з вимогою розблокувати картку депутата Галини Юрків.

БЮТ вважає неправомірним блокування картки депутата Юрків лише на підставі висновків депкомісії законності.

Голова облради Мирослав Сеник провів нараду із керівниками фракцій у зв’язку із тим, що фракція БЮТ відмовилась брати участь у роботі сесії, доки не буде розблокована картка депутата Юрків.

Після наради Сеник сказав, що всі керівники фракцій окрім БЮТ назвали правильним рішення про блокування картки.

Депутати від БЮТ оточили трибуну і не дали можливості проводити сесію. У зв’язку із неможливістю проводити сесію голова ради зробив перерву до 14.00 год.

Нагадаємо, що сьогодні депутатська комісія з питань законності оприлюднила висновок, згідно з яким Галина Юрків не є депутатом Львівської облради. За словами голови комісії Пилипа Пилипенка, рішення вищої ради блоку Костенка-Плюща достатньо для припинення Юрків депутатських повноважень. На цій підставі картка Юрків була заблокована.

Галина Юрків заявила, що оскаржуватиме у суді неможливість здійснювати свої депутатські повноваження.

Нагадаємо, що 11 березня Львівська обласна ТВК відхилила клопотання УНП про позбавлення Галини Юрків депутатства. УНП оскаржила це рішення у суді.

Галина Юрків стала депутатом Львівської обласної ради за списком Українського народного блоку Костенка і Плюща на виборах до органів місцевого самоврядування 31 березня 2006 року.

4 серпня 2006 року депутат Львівської облради Галина Юрків написала заяву про вихід з лав фракції УНП і входження до фракції БЮТ.

10 грудня 2007 року Львівська обласна конференція виборчого блоку Українського народного блоку Костенка і Плюща проголосували за позбавлення повноважень депутата Галини Юрків.