Фракція „Наша Україна” виступає за подолання вето президента на закон „Про реструктуризацію заборгованості з виплат педагогічним, науково-педагогічним та іншим працівникам закладів освіти, передбачених статтею 57 закону України „Про освіту”. Про це „Контекст медіа” повідомив народний депутат України. член фракції „Наша Україна” Петро Олійник.
„Ми наполягатимемо на повторному голосуванні, щоб визнати державний борг перед освітянами за ст.57 Закону України „Про освіту”, ― заявив Петро Олійник.
„Бюджет цього року є досить значний, зараз є серйозні перевиконання по приватизації. Вони дозволять перерахувати кошти на погашення заборгованості за ст.57”, ― вважає Петро Олійник.
Петро Олійник, виступаючи на серпневій конференції працівників освіти і науки Львівщини, від імені Віктора Ющенка привітав освітян і святом Незалежності і запевнив, що зі зміною влади питання освіти стане приоритетним. На разі, освітянські проблеми вирішуються фрагментарно, без належної загальної політики.
Петро Олійник зазначив, що вчителів з власною метою використовують провладні політики. „Хочу, щоб вчитель вчив дітей, а не втягувався у політичний процес”, ― уточнив народний депутат.
24 червня Верховна Рада прийняла закон „Про реструктуризацію заборгованості з виплат педагогічним, науково-педагогічним та іншим працівникам закладів освіти, передбачених статтею 57 закону України „Про освіту”. Президент України скористався правом вето і не підписав цей Закон.
Станом на квітень 2004 року судами лише міста Львова задоволено 2100 заяв вчителів на суму 4 млн. 700 тис. грн. відповідно до ст. 57 Закону про освіту.
Всього у судах знаходиться 10 171 заява на виплату 25 млн. грн. без нарахувань, а з нарахуваннями ця сума складає 32 млн. грн.
Сьогодні у Львові відбулася серпнева конференція працівників науки і освіти Львівщини.