Сьогодні, 25 лютого, на пленарному засіданні сесії ЛМР депутати від "Європейської Солідарності" звернулися до міського голови щодо напрацювання єдиної медичної стратегії для міста. Депутати наполягають на якісній медицині для містян.

Відповідне звернення озвучив депутат "Європейської Солідарності" Євген Кузик.

"Одним з пріоритетів розвитку Львова, на Вашу думку, як кандидата на посаду міського голови, а також на думку нашої політичної сили "Європейська Солідарність", була якісна медицина.

Як Ви стверджували у своїй передвиборчій агітації, цитую: "Кожен із нас погодиться, що система надання медичних послуг потребує докорінних змін. І цього не вирішити лише ремонтом в амбулаторії та лікарні. Ми маємо змінювати систему мислення. Людина приходить до лікаря, щоб отримати медичну послугу. При тому вона очікує якісної послуги — наданої кваліфікованим і люб’язним медиком, у чистому та світлому приміщенні, у зручний для себе час і спосіб. Медицина — це сервіс, що зберігає кожному з нас життя і здоров’я. І львів’янам потрібен сервіс найвищої якості". А й справді, зміни є на часі, зміни були і є необхідними!

Всі приміщення медичних установ, які сьогодні належать Львову, ми успадкували з минулих століть. Необхідних коштів місту швидко не накопичити, адже медичне обладнання надзвичайно дороге, проте чи всі установи насправді його потребують? Комплексного бачення розвитку медицини, відповідно наших комунальних медичних закладів – немає.

З цією метою звертаюся до Вас, як до Голови місцевої влади з проханням - не втрачати ще п’ять років, а докласти максимально зусиль разом з депутатами та експертами, врешті створити робочу групу та напрацювати єдину медичну стратегію міста на 5-10 років вперед, яка буде узгоджувати спектр послуг лікарень, як міських так і обласних, забезпечувати тісну співпрацю між лікарями медичних установ, працювати над створенням найкращих умов для забезпечення якісної медичної послуги у місті.

Медична стратегія – це не лише модернізація улюблених медичних закладів, це клопітка праця над маршрутом пацієнта, використовуючи при тому усю наявну медичну інфраструктуру, як міського значення, так і обласного! Так, нам потрібні і вертолітний майданчик, і трансплантація, і ультрасучасний благоустрій і, звісно, цитуючи Вас - "Топольна" all inclusive"! Проте, не забуваймо, що у Львові існує більше 10 лікарень, 8 поліклінік, а це більше ніж 2500 лікарів, ще більша кількість медичних сестер та молодшого медичного персоналу, які обслуговують згідно декларацій 696897 осіб, що потребують також сервісу найвищої якості.

Наші лікарні повинні доповнювати одна одну, а розвиваючи лише улюблені - ми умисно ділимо установи на "кращі" та "гірші", "більш професійні" та "менш професійні". Такий розподіл є неприпустимим!

Нашим завданням має стати системний підхід до планування, обліку, контролю та оцінювання діяльності усіх медичних установ та їх структурних підрозділів. А організаційні структури, штатний розпис, розподіл ліжко-місць та обладнання має керуватись на засадах збалансованості, пацієнтоорієнтованості, ефективності та соціальній відповідальності!

Також, прошу Вас сприяти відновленню роботи госпітальної ради Львівщини. І не заради піару, а заради напрацювання медичної стратегії Львова, таку як має Відень, Лондон чи інші розвинуті та цивілізовані міста Світу. Львів повинен напрацювати спільний з усіма лікарями процес маршрутизації пацієнта, міські комунальні та обласні установи мають доповнювати один одного, а не конкурувати. Депутати та медичні експерти, у свою чергу, мають об’єднатись над єдиною медичною стратегією міста Львова, що включатиме в себе рівноцінний розвиток усіх комунальних медичних установ міста!"