Проект розроблено з ініціативи Руслана Марцінківа й має на меті проінформувати громаду щодо використання коштів бюджету міста. З ресурсом можна ознайомитися за посиланням: budget.mvk.if.ua.

«Відкритий бюджет» складається з комплексу програмного забезпечення для візуалізації дохідної та видаткової частин міського бюджету. Кожен охочий може ознайомитися, з яких джерел формують бюджет і на що витрачають кошти (у відсотковому співвідношенні). Веб-ресурс охопить інформацію і про 5 сіл, які входять до Івано-Франківської міської ради.

Портал містить дані про видатки за економічною класифікацією (перелік галузей фінансування) та окремо за кожною установою, яку фінансують з міського бюджету. Також будь-хто може сформувати детальний звіт щодо надходжень та видатків за окреслений період.

Окрім того, проект «Відкритий бюджет» представляє інфографіку про стан виконання бюджету за доходами та видатками на поточний момент.

Таким чином, кожен мешканець Івано-Франківська, не покидаючи своєї оселі, може контролювати бюджет міста.

За словами Руслана Марцінківа, цей проект – лише крок на шляху до прозорості міської влади перед громадою.

«Ми працюємо над впровадженням й інших електронних ресурсів, які б інформували населення про роботу структурних підрозділів виконавчого комітету. Вже незабаром вони розпочнуть свою роботу», – відзначив «свободівець».