Через епідемію коронавірусу Франція скасувала традиційний військовий парад, яким щороку 14 липня відзначається День взяття Бастилії – подія 1789 року, яка вважається початком Великої французької революції. Натомість у Парижі провели церемонію вшанування медичних працівників, які борються з коронавірусною хворобою, повідомляє Громадське.

Уперше з 1945 року влада Франції вирішила скасувати військовий парад із нагоди Дня взяття Бастилії.

Цьогорічну церемонію було присвячено «героям у білих халатах»: медсестрам і медбратам, лікарям і лікаркам, соціальним працівникам, касирам у супермаркеті, виробникам захисних масок, працівникам лабораторій та всім іншим працівникам, долученим до боротьби з епідемією COVID-19.

З метою безпеки церемонію зробили закритою. Вхід на неї обмежили, аби запобігти можливому спалаху коронавірусної хвороби. На заході були присутні перші особи держави, зокрема президент Еммануель Макрон. На запрошення Парижа на церемонію приїхали й представники Німеччини, Швейцарії, Австрії та Люксембургу. Загалом за нею спостерігали 2500 гостей.

У церемонії взяли участь близько 2000 солдатів, зокрема і з Французького іноземного легіону. Вони пройшлися колоною в центрі Парижа – на Єлисейських Полях. Також окремо пройшли медпрацівники, які брали й беруть участь у протидії епідемії коронавірусу у Франції.

Військову техніку до церемонії майже не залучали – на відміну від параду 2017 року, на який приїхав особисто президент США Дональд Трамп. Утім у небі пролетіла традиційна ескадрилья літаків, які лишили по собі кольоровий слід французького прапора, а ще – транспортний літак, який використовувала влада Франції для доставки критично важливих товарів під час пандемії.

Як повідомлялося, у Франції організували “білий марш” через вбивство арабськими мігрантами водія автобусу.