Про це повідомили в прес-службі Сенату, передає «Укрінформ».

«Сенат у середу затвердив проект закону військового програмування на 2015-2019 роки, який передбачає додаткове фінансування витрат на оборону у розмірі 3,8 млрд (євро – ред.)», - зазначили в прес-службі.

За ухвалення збільшення фінансування армії голосували як представники парламентської більшості, так і опозиція (302 сенатори). Проти (19 голосів) були лише комуністи та кілька опозиціонерів. Представники партії екологів утрималися.

Раніше законопроект затвердили Національні збори Франції. Закон набуде чинності після його публікації в офіційному виданні.

Таким чином, якщо раніше військовий бюджет на 2015-2019 роки планувався на рівні 158,61 млрд євро, то після ухвалення закону на фінансування збройних сил країни буде передбачено 162,41 млрд євро.

Майже половина країн Євросоюзу вирішили поступово збільшувати свої оборонні бюджети через агресію Росії проти України. Торік військовий бюджет збільшили 11 країн ЄС - Австрія, Бельгія, Данія, Естонія, Латвія, Люксембург, Нідерланди, Польща, Румунія, Словаччина та Швеція. Німеччина оголосила про збільшення оборонних витрат, починаючи з 2016 року.