Франція пропонує запровадити нову модель вступу до ЄС.

Про це повідомляє EUobserver.

Згідно з моделлю, країни приєднуватимуться до євроспільноти шляхом поступової асоціації.

Відповідний документ Франція розіслала дипломатам ЄС 15 листопада.

Зараз початком для розширення є відкриття перемовин про приєднання з країнами-кандидатами, що охоплюють 35 окремих галузей європейського права. Після того, як кандидати погоджуються здійснити необхідні реформи, їх приймають як повноправних членів спільноти, й вони отримують доступ до програм ЄС.

Але в новій французькій моделі здійснення реформ передбачається покроковим процесом із семи стадій, впродовж якого країна-кандидат отримуватиме доступ до обраних програм та фондів ЄС, перш ніж дійти до “повного” членства на фінальній стадії.

Ці кроки передбачають досягнення прогресу у таких галузях, як: верховенство права та базові права людини; освіта та наука; зайнятість населення та соціальна сфера; фінанси; єдиний ринок, сільське господарство та рибальство; закордонні справи тощо.

Якщо країна-кандидат завершила перший крок, вона може, наприклад, вступати до такої інституції, як Євроюст.

На другому кроці вона зможе отримати доступ до наукової програми “Горизонт 2020”, що передбачає дозвіл університетам здійснювати навчальний обмін студентами.

Крок четвертий може забезпечити приєднання країни до банківського союзу ЄС, тоді як п’ятий крок “наділить країну-кандидата правами на структурні фонди” – багатомільярдні субсидії з бюджету спільноти.

Кінцевою метою залишиться повне та цілковите приєднання.

Нагадаємо, що Франція заблокувала вступ Албанії та Македонії до ЄС.