Очікується, що неактивна через страйк в Парижі мережа громадського транспорту цього тижня повернеться до нормального режиму після того, як головна міська залізнична профспілка вирішила повернутися до роботи.

Про це повідомляє The Guardian.

Найдовші за десять років страйки зупинили рух у частинах столиці, а парижани були змушені сісти в автомобілі та на мотоцикли, скутери та велосипеди.

Як очікується, столичний оператор громадського транспорту RATP оголосить про подальше покращення послуг з понеділка, хоча водії на трьох лініях проголосували за страйк.

Генеральний секретар профспілки Unsa-RATP, заявив, що членам потрібно "перевести подих і зарядити акумулятори" після 45 днів страйку, протягом яких їм не платили.

Профспілка почала страйк через незгоду із заходами уряду щодо запровадження універсальної пенсійної системи з баловою шкалою замість чинних 42 індивідуальних схем, що, на її думку, було б несправедливим та регресом у правах працівників. Unsa наполягає, що вона не поступається, а закликає до "іншої форми дій"."Уряд повинен розуміти, що переконаність та рішучість співробітників RATP залишаються неушкодженими", - йдеться в заяві, в якій профспілки закликали "збільшувати та узагальнювати рух у всіх компаніях країни". "Ось як ми відштовхнемо уряд назад і всі переможуть", - заявили представники профспілки.

Нагадаємо, протестувальники спробували штурмувати театр, в якому перебував Макрон з дружиною .