Про одужання медсестри розповіла міністр охорони здоров'я Франції Марісоль Турен, інформує «Ukranews».

Молода медсестра заразилася хворобою, викликаною вірусом Ебола, в середині вересня у столиці Ліберії Монровії, де працювала добровольцем в госпіталі неурядової організації «Лікарі без кордонів». Після проявів перших ознак захворювання вона була ізольована. 19 вересня її доставили спецрейсом до Франції і помістили у військовий госпіталь під Парижем.

Для лікування медсестри французький уряд дозволив застосування низки експериментальних медичних препаратів, зокрема японський препарат АВІГАН, також відомий як фавіпіравір. Ліки було створено ще в 1998 році і на даний момент вже сертифіковано як засіб від грипу. Особливістю препарату є те, що він успішно атакує полимеразу – один з ферментів, який віруси використовують для розмноження.

Крім того, в Німеччині лікарі рапортували про одужання пацієнта із Сенегалу, якого протягом п'яти тижнів лікували в лікарні Гамбурга.

«Він почуває себе добре, вже впродовж багатьох днів він не був носієм інфекції. Ми раді, що він тепер зможе повернутися додому», – повідомили в Університетській клініці Гамбург-Еппендорф.

З п'ятниці на території Німеччини перебуває ще один африканець, що страждає від вірусного захворювання. Його лікуванням займаються лікарі Університетської клініки Франкфурта-на-Майні.

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, кількість жертв спалаху вірусу Ебола, який триває в даний час в країнах Західної Африки, перевищило 3,4 тисячі осіб, заражені понад 7 тисяч. Велика частина смертельних випадків припадає на три країни – Ліберію, Сьєрра-Леоне і Гвінеї.

Як писав «Вголос», співробітник місії ООН у Ліберії помер в результаті зараження Еболою.