Команди представляли Польщу, Словаччину, Угорщину, Болгарію, Ізраїль, Марокко, Росію, а також приїхали багато гравців з різних українських міст – з Києва, Харкова, Херсона, Ужгорода і вперше приїхали львів’яни.

Грали два дні. У суботу – команди-дуплети (по двоє чоловік у команді), у неділю – триплети (по троє гравців у команді). Першого дня зареєструвалися 60 команд, другого – 18.

І в суботу, і в неділю спочатку проводилися відбіркові змагання, за результатами яких команди потрапляли до турніру В та турніру А (сильніші команди). У суботу у змаганнях дуплетів у турнірі В третє та друге місця взяли українські команди, а перше – харківський петанкіст у команді з марокканським. У турнірі А третю сходинку посіли поляки, другу – команда з російського Смоленська, а перше – українсько-словацький дуплет.

Наступного дня у турнірі В третє місце виборола українсько-мароканська команда, друге – угорсько-болгарський триплет, а перше українсько-російська команда. У запеклій боротьбі у турнірі А третю сходинку посів українсько-словацький триплет, друге місце взяла Росія, програвши у боротьбі за перше місце Польщі.

Власне, львів’яни вперше грали у петанк і вигравали у кількох іграх. Культурну столицю України представляли три гравці. За словами організатора «Каштан 2012» Петра Гойса, львів’яни планують зареєструвати у себе петанківський клуб та провести презентаційний турнір.

«Петанк підкреслюватиме шарм Львова. Уявляєте, коли проводиться турнір десь у львівському скверику, у такій атмосфері...», – каже Гойс.

Додамо, петанк (з фр. Pétanque) є одним з різновидів боулзу, метою якого є, стоячи всередині кола (обома ногами торкаючись землі), кинути порожнисті металеві кулі якомога ближче до маленької кулі – кошонету. У грі, як правило, грають на жорсткому ґрунті або гравії, але можна також грати на траві, піску та інш. Гра подібна до бочче і боулз. Гра в сучасній формі виникла в 1907 році в Ла Сіота, в Провансі, на півдні Франції.