Члени парламенту Франції мають намір створити комісію для розслідування зв’язків екс-радника президента США Стівена Беннона з місцевими правими популістами.

Про це повідомляє «Deutsche Welle».

«Члени французького парламенту від кількох партій вимагають створити комісію з розслідування можливих контактів правопопулістської партії «Національне об’єднання», очолюваної Марін Ле Пен, з колишнім головним стратегом президента США Дональда Трампа Стівеном Бенноном», – ідеться в повідомленні.

Зазначається, що ця вимога депутатів і сенаторів стала реакцією на сюжет телеканалу «France 2» про зустріч високопоставлених функціонерів «Національного об’єднання» з Бенноном, на якій, серед іншого, ішлося про партійні фінанси.

Жан-Мішель Мі, депутат від партії «Республіка на марші» президента Макрона підкреслив, що комісія мусить перевірити підозри про «міжнародну змову проти інтересів Франції».

Своєю чергою партія «Національне об’єднання» заявила, що подасть позов у зв’язку зі шкодою її репутації.

Марін Ле Пен назвала вимогу провести парламентське розслідування «політичним маневром» перед виборами до Європарламенту. За її словами, Беннон пропонував послуги для отримання кредиту в одному з європейських банків, однак справа до цього не дійшла. «Немає жодного американського фінансування «Національного об’єднання», організованого Бенноном», – заявила Ле Пен.

У зв’язку з цим видання нагадує, що влітку 2018 року Беннон заявив, що відкриває в Європі фонд, який буде підтримувати правих популістів. Однією з цілей нової організації під назвою «Рух» («The Movement») зі штаб-квартирою в Брюсселі мала стати допомога європейським украй правим на виборах в Європарламент у травні 2019 року.

Як відомо, Ле Пен не виборола президентство, однак позика у 9,4 мільйона євро від росіян спричинила критичні зауваження стосовно її партії та підозри у відмиванні коштів і зв’язках з іншими злочинами.