Французький уряд повідомив про те, що рух "жовтих жилетів" отримує підтримку з-за кордону.

Як передає DW, про це заявив прес-секретар уряду Франції Беньямін Гріво.

За його словами, деякі демонстранти, що проявляють насильство, відносяться до табору ультралівих, інші - до табору ультраправих.

"Тільки з того, що хтось надів жовтий жилет, не випливає, що він розділяє ті ж ідеї", - підкреслив Гріво.

Прес-секретар уряду, зокрема, критично висловився з приводу висвітлення демонстрацій російським телеканалом RT.

"Відомо і схвалення (протестів) деякими інструментами пропаганди, які я не хочу називати ЗМІ, такими, як Russia Today", - сказав він, зазначивши, що для деяких демонстрантів це, навпаки, "єдині вільні медіа".

Крім того, Гріво звернув увагу на те, що деякі члени уряду Італії відкрито висловили моральну підтримку протестуючим французам.

У понеділок, 7 січня, член правопопулістського руху 5 зірок, що входить до правлячої коаліції Італії, Луїджі ді Майо висловив солідарність із демонстрантами в жовтих жилетах. Їх партнер в уряді - права партія Ліга, членом якої є глава МВС Маттео Сальвіні, - засудила прояви насильства, проте в цілому підтримала протести.

Нагадаємо, протести "жовтих жилетів" у Франції тривають більше місяця. Спочатку мітингувальники вимагали зниження цін на пальне, проте потім список їхніх вимог розширився.

Після кількох тижнів протестів французький уряд погодився скасувати підвищення цін на паливо і заморозити ціни на газ і електрику на 2019 рік - тоді французи стали виступати за підвищення зарплат і пенсій, зниження податків і навіть встановлення більш м'яких вимог для вступу в університети.

Президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв скасувати підвищення податків для бідних і малозабезпечених пенсіонерів. Рейтинг французького лідера почав стрімко падати на тлі протестів.

За словами французького міністра фінансів Бруно Ле Мера, протести «жовтих жилетів» обернулися для економіки Франції катастрофою.