Громадяни України при розгляді питань про надання притулку у Франції не будуть користатися правом на проживання в цій країні під час розгляду зазначеного питання. Про це повідомив у вівторок, 12 липня, заступник глави прес-служби МЗС Дмитро Свистков.

За його словами, Україна потрапила в список країн, обнародуваний офісом захисту біженців і обличчя без громадянства Франції. У списку також знаходяться Бенін, Боснія і Герцеговина, острови Зеленого мису, Хорватія, Грузія, Гана, Індія, Малі, Маврикій, Монголія і Сенегал.

За інформацією посольства України у Франції, зазначені країни вважаються надійними у визнанні прав людини, а внесення цих країн у зазначений список повинне скоротити кількість прохальних притулки у Франції.

Пан Свистков також підкреслив, що рішення французької сторони не означає, що вихідці з зазначених країн не можуть просити притулку. Однак, за його словами, у кожному конкретному випадку вони повинні „чітко аргументувати таке прохання, довівши небезпеку для особи чи наявність переслідувань, якщо вони існують».

”Такі прохання будуть розглядатися протягом 15 днів і не будуть давати права на проживання на території Франції на період розгляду питання про надання притулку й одержання фінансової допомоги на цей період”, - сказав Свистков.

Фраза