Французька група PSA Peugeot-Citroen придбала у американського концерну General Motors його європейський підрозділ — марки Opel і Vauxhall, передає «Автоцентр».

Сумарна сума операції становить 2,2 млрд євро. Про це офіційно повідомили в PSA. Як зазначає Peugeot-Citroen, компанію Opel оцінили в 1,3 млрд, а Vauxhall — 0,9 млрд євро. Після здійснення угоди PSA стає другим за величиною автовиробником у Європі після Volkswagen AG, збільшивши свою частку на старосвітському ринку до 17%.

Купівля Opel і Vauxhall допоможе PSA створити більшу кількість моделей за умови порівняно невеликих витрат у масштабах автобізнесу. При цьому в групі розраховують, що у 2020 році обидва бренди мають вийти на беззбитковий рівень, а в довгостроковій перспективі вони перебуватимуть у ще більш вигідному становищі. Зокрема, передбачається, що Opel може вийти за межі європейського ринку. А щодо можливостей компаній, в рамках угоди Peugeot-Citroen придбала шість заводів зі складання авто, п’ять підприємств із виробництва компонентів, а також один інжирінговий центр. Перший час Opel і Vauxhall користуватимуться «джі-емовськими» ліцензіями на інтелектуальну власність, але поступово почнуть переходити на платформи нового власника.

«Вголос»