Про це пише «Коммерсант».

За інформацією видання, ФСБ, Мінкомзв’язку і Мінпромторг обговорюють цілий набір технічних рішень, які дозволять реалізувати дешифрування і відповідно доступ до всього інтернет-трафіку росіян.

«Його аналіз за ключовими словами на кшталт «бомба» планується здійснювати за допомогою систем DPI, вже використовуваних операторами зв'язку для фільтрації заборонених сайтів. Зберігати інтернет-трафік операторів зобов'язує «закон Ярової», але без дешифрування він марний. Обговорювана ж схема, на думку експертів, в кінцевому підсумку дозволить не тільки запобігати потенційним загрозам, але і будувати профілі поведінки користувачів в мережі – аж до оцінки їх психологічного стану і смакових уподобань», – пише російське видання.

Як зазначає ресурс, згідно з «законом Ярової», організатори поширення інформації, тобто власники інтернет-майданчиків, що дозволяють передавати електронні повідомлення, такі як «Google», «Індекс», «Mail.ru Group», «Whatsapp», «Telegram», «Viber», «Facebook», «ВКонтакте» і ін., зобов'язані вже з 20 липня здавати ключі шифрування на вимогу ФСБ РФ.