Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявив, що ФСБ і ГУ Генштабу РФ потрібно визнати терористичними організаціями, а Росію – державою, що розповсюджує тероризм у світі.

Про це повідомляє прес-служба РНБО.

За його словами, 17 квітня на спільному брифінгу Служби безпеки України та Генеральної прокуратури України “були наведені неспростовні докази участі ФСБ та ГУ ГШ ЗС Російської Федерації в організації терактів на території України”.

“Силовими структурами нашої держави викрито створену спецслужбами держави-агресора агентурну мережу, яка несе відповідальність за серії терактів на території України, підривів та вбивств, зокрема, співробітників СБУ та ГУР МО України”, – сказав Турчинов.

Він додав, що було затримано чинних співробітників спецслужб РФ, зізнання яких свідчать про цілеспрямовану організацію ФСБ та військовою розвідкою РФ терористичної діяльності на території нашої держави.

Секретар РНБО підкреслив, що згідно з доказами, відповідальність за організацію терору і диверсій на території України несуть директор ФСБ РФ генерал Олександр Бортніков, начальник департаменту контррозвідувальних операцій ФСБ генерал Дмитро Мінаєв, начальник ГУ ГШ ЗС РФ віце-адмірал  Ігор Костюков.

Крім того, Турчинов зазначив, що проти всіх осіб, причетних до організації та виконання терактів, відкрито кримінальні справи, і цих осіб треба внести, як терористів до бази Інтерполу та до санкційних списків.

“Аналогічні злочини спецслужб РФ  було викрито і за межами нашої країни, зокрема,  використання бойових отруйних речовин на території Великої Британії тощо”, – сказав він.

За його словами, всі ці злочинні діяння дають підстави визнати спецслужби РФ, зокрема, ФСБ та ГУ ГШ ЗС РФ, терористичними організаціями, а Росію – державою, що розповсюджує тероризм у світі.

Нагадаємо, що чиновника Харківської міськради затримали за роботу на ФСБ.

Додамо, український бранець розповів про звірства ФСБ.