ФСБ Росії закінчило слідство у справі кримськотатарського активіста Едема Бекірова, якого звинувачують у начебто незаконному зберіганні боєприпасів і вибухівки.

Про це повідомили адвокати Бекірова Олексій Ладін та Іслям Веліляєв, передає видання “Крим.Реалії”.

Зазначається, що найближчим часом захист приступить до ознайомлення з матеріалами справи, після чого його направлять до суду.

“Сьогодні (12 червня, – ред.) в остаточному варіанті Бекірова звинуватили. Воно залишилося без змін, єдине – чітко уточнили дату і час, коли саме, за версією слідства, він передав боєприпаси і вибухівку. Раніше звинувачення було розпливчасте, час і дата скоєння злочину – невстановлені”, – розповів Веліляєв.

За словами адвоката Ладіна, Бекіров не визнав провину і повністю підтвердив свої показання, які раніше дав під час слідства, а також уточнив час і  дату, з ким і де перебував.

“Після допиту захист клопотав про те, щоб слідство викликало і допитало тих людей, які перебували з Бекіровим тоді, коли він нібито передавав вибухівку і боєприпаси. Крім того, я клопотав про проведення психофізіологічного дослідження (перевірки на поліграфі) Бекірова, а також міфічного свідка під псевдонімом Меметов у разі його згоди. Чекаємо відповіді”, – розповів Ладін.

Нагадаємо, що Європейський суд з прав людини зобов’язав РФ негайно помістити Бекірова в лікарню.

Раніше російський слідчий запропонував обвинуваченому в незаконному зберіганні боєприпасів і вибухівки тяжкохворому кримськотатарському активісту Едему Бекірову визнати провину в обмін на зміну запобіжного заходу з утримання в СІЗО на домашній арешт.