Про це розповів головний лікар Львівського регіонального фтизіопульмонологічного центру, головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації з фтизіатрії Любомир Рак під час прес-конференції сьогодні, передає кореспондент «Вголосу».

Любомир Рак зазначив, що протягом останніх кількох років рівень захворюваності на туберкульоз в Україні та у Львівській області зокрема знизився. Найвищі показники захворюваності на туберкульоз на Львівщині були 8-10 років тому. Тоді захворюваність становила 86,9 на 100 тисяч населення. Водночас захворюваність 2014 року була 65,8 осіб на 100 тисяч населення.

За словами головного фтизіатра Львівщини, найбільш небезпечними є легеневі форми туберкульозу, адже вони дуже легко передаються.

«Коли хвора людина кашляє, із мокротинням виділяється імунобактерія туберкульозу, яку можуть вдихнути навколишні й заразитися туберкульозом. Особливо це відбувається в закритих приміщеннях, маршрутках, кінотеатрах, будь-яких приміщеннях, які мало провітрюють», – сказав Любомир Рак.

Він додав, що також проблемою є хіміорезистентний туберкульоз, який дуже погано або взагалі не піддається лікуванню. Торік у Львівській області було виявлено 442 хворих із такою формою туберкульозу. Також дуже складно лікувати хворих із коінфекцією туберкульоз/ВІЛ.

Крім того, Любомир Рак розповів про людей, які потрапляють до груп ризику і можуть швидше заразитися туберкульозом. До таких осіб належать ті, хто хворий на СНІД, цукровий діабет, кишково-шлункові та серцево-судинні захворювання, пацієнти, які вживають гормональні препарати.

Симптомами туберкульозу, за словами фтизіатра, є підвищення температури тіла до 37 градусів, кашель без причини протягом 2 тижнів, виділення мокроти, схуднення, нічна пітливість у приміщенні з нормальною температурою.

«У таких випадках кожному громадянину треба звернутися до свого дільничного лікаря, провести флюорографічне обстеження або мікроскопію мокротиння. У Львові та в кожній центральній районній лікарні є лабораторія, яка проводить мікроскопію мокротиння. Пацієнт двічі здає мокротиння і вже від діагнозу залежать подальші дії лікаря», – сказав Любомир Рак.

Як писав «Вголос», через війну та інші проблеми в Україні може статися спалах захворюваності на туберкульоз.