Доповідь містить результати розслідування за період з 1 жовтня 2016 року по 30 листопада 2017 року.

«27 лютого 2014 року озброєні особи у військовій формі без розпізнавальних знаків захопили урядові будівлі у Сімферополі, включаючи будівлю парламенту Криму. Російська Федерація пізніше визнала той факт, що у встановленні контролю над Кримським півостровом брав участь її військовий персонал», – зазначено у тексті в описі періоду, який стосується анексії Криму.

У документі також зазначено, що «тією мірою, якою у Криму та Севастополі буде фактично зберігатися стан окупації», на ці території поширюється «право міжнародних збройних конфліктів».

У висновку щодо кваліфікації конфлікту на сході України, який у Кремлі намагаються представити як внутрішній, зазначено: «Канцелярія прокурора також навела додаткові відомості, які вказують на факт існування прямого військового протистояння між збройними силами Російської Федерації і України, з чого випливає, що найпізніше з 14 липня 2014 року, паралельно з неміжнародним конфліктом, на сході України мав місце міжнародний збройний конфлікт».

З «передбачуваних злочинів» у Криму в документі згадуються зникнення і вбивства, жорстоке поводження, примусовий призов жителів Криму на службу у збройних силах РФ, порушення права на справедливе і нормальне судочинство, переміщення частини цивільного населення РФ до Криму і частини населення Криму за межі його території, захоплення майна, утиск кримських татар.

У свою чергу, на сході України частина злочинів вже доведена – «зафіксовано понад 1 200 випадків можливого скоєння злочинів після 20 лютого 2014 року», серед них – вбивства, руйнування цивільних об'єктів, утримання під вартою, тортури/жорстоке поводження, сексуальні і гендерні злочини, зникнення.

 

«Вголос»